«Հրապարակ». Հրանուշ Հակոբյանը պատկերացնում է, թե ի՞նքը պիտի ղեկավարի սփյուռքը
«Հրապարակի» տեղեկություններով` օրերս Երևանում անցկացված ցեղասպանության 100-ամյակի 2015թ. միջոցառումները համակարգող հանձնաժողովի նիստին մասնակցող սփյուռքահայերը դժգոհություն են հայտնել նախարար Հրանուշ Հակոբյանի գործունեությունից: Մասնավորապես, դժգոհել են, որ նա հաշվի չի նստում սփյուռքի կառույցների ու ներկայացուցիչների հետ, պատկերացնում է, թե ինքը պիտի ղեկավարի սփյուռքը:
Օրինակ` Հոլանդիայի ներկայացուցիչը դժգոհել է, որ նախարարությունն իրենց համայնքում ներկայացուցիչ է ընտրել` առանց համայնքի կարծիքը հարցնելու ու տեղի կառույցների հետ քննարկելու:
Տիկին Հրանուշը չի ընդունել այս մեղադրանքները և բորբոքվել է: Միջամտել է Սերժ Սարգսյանը` հորդորելով, թե հուզվելու կարիք չկա:

According to a report in the newspaper Hraparak, diaspora representatives who attended the recent roundtable in Yerevan to discuss preparations for the 100th anniversary of the 1915 Genocide expressed dissatisfaction with current Diaspora Minister Hranush Hakobyan.
In particular, it was noted that the Armenian representative from Holland was perturbed that the Minister selected a community spokesperson without consulting local Armenians.
Minister Hakobyan retorted that such criticism was unfounded.
The argument was heated enough that President Sargsyan himself had to step in and mend any ruffled feathers.
It seems that some of the diaspora representatives believe that Hakobyan merely pays lip service to their concerns and sees herself as the "boss" of the worldwide diaspora.