ArmComdey-ն դարձավ «ԲարՔեմփ Երևան 2011»-ի հաղթողը
Հունիսի 5-ին ավարտվեց «ԲարՔեմփ Երևան 2011»-ը։ Այս տարի առաջին անգամ մասնակիցներից ընտրվեց հաղթող։ Լավագույն 5 զեկուցողից հանդիսատեսի բաց քվեարկությամբ հաղթող ճանաչվեցին ArmComdey հումորային նախագծի տղաները՝ Նարեկ Մարգարյանն ու Սերգեյ Սարգսյանը։
«Մասնակցում ենք երկրորդ տարին, և այս տարի ավելի շատ նոր բան ունեինք ներկայացնելու։ Մասնակցում ենք «ԲարՔեմփին», որովհետև ArmComdey-ի հանդիսատեսի մեծ մասը գալիս է սոցիալական ցանցերից, և նրանք բոլորն այստեղ են հավաքվում, այստեղ հանդիպում ենք նաև մեր ընկերներին, ստանում նոր ինֆորմացիա»,- ասաց Նարեկը։
Տղաները չգիտեին, որ վերջում հաղթող է ընտրվելու, սակայն շատ ուրախ էին հաղթանակի համար։ Որպես մրցանակ` նրանք ստացան տեսախցիկ։
«Կարևորն այն է, որ այս տարի հսկայական թվով մարդիկ էին մասնակցում. սա դարձել է հանրային միջոցառում»,- ասաց միջոցառման կազմակերպիչներից` «Ինտերնյուս» ՀԿ-ի գործադիր տնօրեն Նունե Սարգսյանը։ Նա համարում է, որ «ԲարՔեմփը» մեդիայի տեսանկյունից բերում է թարմ հայացք, որով պետք է փորձել շտկել ամբողջ աշխարհում, հատկապես Հայաստանում մեդիայի ոլորտում տիրող ճգնաժամը:
«ԲարՔեմփ Երևան 2011»-ի պաշտոնական փակումից հետ մասնակիցներն օրը եզրափակեցին «ԲարՔեմփին» նվիրված ավարտական երեկույթով։

"ArmComdey" – победитель "БарКемп Ереван-2011"
5 июня завершился "БарКемп Ереван-2011". В этом году впервые был выбран победитель. Из пяти лучших докладчиков зрители открытым голосованием признали победителем ребят из юмористического проекта "ArmComdey" Нарека Маркаряна и Сергея Саргсяна.
"Это наше второе участие в "БарКемпе". В этом году мы представили много нового. А участвуем потому, что большая часть зрителей "ArmComdey" – это пользователи социальных сетей, которая приходят, чтобы встретиться с нашими друзьями, узнать новую информацию",- сказал Нарек.
Ребята не знали, что в конце должен быть выбран победитель, и были рады своей победе. В качестве приза им вручили видеокамеру.
"В этом году участников было очень много, это становится уже общественным мероприятием",- отметила одна из организаторов, исполнительный директор общественной организации "Интерньюс" Нуне Саркисян. По ее словам, "БарКемп" позволяет по-новому взглянуть на медиа, благодаря чему можно улучшить ситуацию, которая царит в этой сфере во всем мире, в том числе и в Армении.