«Մի ջնջեք մեր հեռախոսահամարները, դրանք մի օր կարող են ձեզ պետք գալ»
Արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանն այսօր լրագրողների հետ տարեվերջյան հանդիպումն անցկացրեց անկաշկանդ մթնոլորտում` սուրճի սեղանի շուրջ ամփոփելով արդարադատության ոլորտի մեկամյա գործունեությունը, ձեռքբերումներն ու ոլորտում նախատեսվող բարեփոխումները: Նախարարն այսօր գնահատեց նաեւ արդարադատության ոլորտը լուսաբանող լրատվամիջոցների գործունեությունը` «Hetq.am» էլեկտրոնային օրաթերթին, «Panorama.am», «Iravaban.net» լրատվական կայքերին, «Առավոտ», «Ժողովուրդ» օրաթերթերին, «Armnews» հեռուստաընկերությանը, շնորհակալագրերի հետ միասին նրանց նվիրելով կալանավորների պատրաստած հուշանվեր-ջութակը:
Պրն Թովմասյանը նշեց, որ լրատվամիջոցներն ընտրվել են արդարադատության ոլորտի խնդիրները հետեւողականորեն եւ պրոֆեսիոնալ լուսաբանելու համար, միաժամանակ նշելով, թե միշտ չէ, որ համակարծիք է եղել նրանց հրապարակումների հետ:
«Հետքին» շնորհակալագիրը հանձնելիս նախարարը, վերհիշելով նախարարությանն ուղղված թերթի վերջին հրապարակումը, այնուամենայնիվ, խորհուրդ տվեց չջնջել իրենց հեռախոսահամարները, որովհետեւ դրանք կարող են մեզ մի օր պետք գալ: Արդարադատության նախարարը գնահատել էր նաեւ ցմահ դատապարտվածների խնդիրներով զբաղվող քաղաքացիական նախաձեռնության ու Սախարովի անվան հիմնադրամի ներկայացուցիչների գործունությունը:

"Не вычеркивайте наши телефонные номера, они вам еще могут пригодиться"
Последнюю в этом году встречу с журналистами министр юстиции Грайр Товмасян провел в непринужденной атмосфере, за чашечкой кофе, подводя итоги годовой деятельности Минюста, представляя достижения и реформы в правовой сфере. На сегодняшней встрече министр также дал оценку деятельности освещающих сферу юстиции СМИ – электронного издания "Hetq", информационных сайтов Panorama.am,  Iravaban.net, газет "Аравот", "Жоховурд", телекомпании Armnews.  Вместе с благодарственными грамотами министр вручил представителям СМИ изготовленные осужденными сувенирные скрипки.
Грайр Товмасян отметил, что указанные СМИ были избраны за последовательное и профессиональное освещение проблем сферы юстиции. В то же время он отметил, что не всегда бывает согласен с публикациями.
Вручая благодарность "Hetq", министр вспомнил адресованную Минюсту последнюю публикацию издания. В то же время он посоветовал не вычеркивать их телефонные номера, потому что когда-нибудь они могут пригодиться. Министр также высоко оценил деятельность гражданской инициативы, занимающейся вопросами пожизненно осужденных, и Фонда имени Сахарова.