«Դեռ 1988 թվականից Սերժ Սարգսյանը միշտ հաղթող է դուրս եկել». Վարդան Բոստանջյան
ԲՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանը ասուլիսի ժամանակ խոսեց նախընտրական շրջանում ներքաղաքական իրավիճակի մասին, գնահատեց նախագահի թեկնածուների հնարավորությունները:
«Ուզենք թե չուզենք, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մեր երկրում ժողովրդավարության դրոշակն է, նրա փոքր, բայց արժեքավոր պոտենցիալը մեր երկրին շատ է պետք: Պարույր Հայրիկյանի անունը հիշելիս հիշում ենք ազատության և անկածության համար մղվող պայքարի մասին»,- նշեց Վարդան Բոստանջյանը: Խոսելով Հրանտ Բագրատյանի մասին՝ Բոստանջյանն ասաց, որ նրան մեզ մոտ այդքան էլ չեն գնահատում, իսկ եթե Բագրատյանն ապրեր, օրինակ, Իսրայելում, հնարավոր է, նույնիսկ Նոբելյան մրցանակի արժանանար: Բոստանջյանի դիտարկմամբ՝ հայկական էպոսի մեջ մեծ իմաստություն կա, և լավ է, որ ինչ-որ մեկը լրջորեն զբաղվում է դրանով: «Իմ կարծիով՝ այդ մարդը անկեղծորեն է դա անում»,- ասաց բանախոսը նախագահի թեկնածու, էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանի մասին:
Իսկ ահա նախագահի թեկնածուներից Սերժ Սարգսյանի մասին խոսելիս ԲՀԿ-ական Վարդան Բոստանջյանն ասաց, որ գործող նախագահն ունի անհամեմատ ավելի շատ հնարավորություններ Հայաստանում ինչ-որ բան փոխելու համար:
«Կարող է մտածեք՝ գովում եմ նրան և ձեր դուրը չգալ այն, ինչ կասեմ, բայց իմ կարծիքով՝ Սերժ Սարգյանը, սկսած դեռ 1988 թվականից, այն մարդն էր, ով, հայտնվելով բարդ, իրարամերժ իրավիճակներում, միշտ հաղթող է դուրս եկել: Իսկ ինչ վերաբերում է նրա նախագահ եղած ժամանակաշրջանին, մենք, ամբողջ հասարակությունը չնպաստեցինք, որ նա առավելագույն ձևերով ներկայացներ իր հնարավորությունները, կարծում եմ՝ իր երկրորդ նախագահության ժամանակ Սերժ Սարգսյանը կկարողանա դա անել»,- ասաց Բոստանջյանը:
Իսկ լրագրողների այն հարցին, թե ինչպես է դա անելու, և որքան է հասարակության մեղքի բաժինը, երբ նախագահի եղբորորդին օր ցերեկով քաղաքի կենտրոնում կրակում է, Վարդան Բոստանջյանը պատասխանեց, որ դա շատ մանր հարց է, կարող է պատահել ցանկացած ընտանիքում և ընդհանուր առմամբ կապ չունի երկրի կառավարման գործընթացի հետ:

«Начиная с 1998 года Серж Саргсян всегда выходил победителем» – Вардан Бостанджян
Бывший депутат Национального Собрания от партии «Процветающая Армения» Вардан Бостанджян сегодня на пресс-конференции коснулся внутриполитической ситуации в предвыборный период и дал оценки возможностям кандидатов на пост президента РА.
«Хотим мы того или нет, но в нашей стране Раффи Ованнисян является знаменосцем демократии. Его небольшой, но ценный потенциал необходим нашей стране. При упоминании имени Паруйра Айрикяна мы вспоминаем о борьбе, которая велась за свободу и независимость»,- сказал В.Бостанджян. Говоря о Гранте Багратяне, он отметил, что в нашей стране его не очень ценят, между тем если бы Багратян жил, скажем, в Израиле, то не исключено, что он удостоился бы даже Нобелевской премии.
В армянском эпосе, по мнению Бостанджяна, заключена великая мудрость, и хорошо, что есть человек, который серьезно этим занимается, сказал бывший депутат о баллотирующемся на пост президента РА эпосоведе Вардане Седракяне.
Говоря о действующем президенте Армении Серже Саргсяне, Вардан Бостанджян отметил, что у него несравнимо больше возможностей осуществить в стране перемены.
«Вы можете подумать, что я хвалю его, и то, что я скажу, возможно, вам не понравится, но, на мой взгляд, начиная с 1998 г. Серж Саргсян, оказываясь в сложных и противоречивых ситуациях, всегда выходил победителем. Что касается периода его президентства, то мы, все общество не способствовали тому, чтобы он реализовал свои возможности в максимальной степени. Я думаю, что во второй срок президентства Сержу Саргсяну удастся это сделать»,- заявил Бостанджян.
На вопрос, как Серж Саргсян сможет это сделать и чем виновато общество, если племянник президента днем устраивает стрельбу в центре города, Вардан Бостанджян ответил, что такое может произойти в любой семье и что этот вопрос в целом не имеет отношения к процессу управления страной.