Կուսակցությունների առճակատում. քրեական գործ չի հարուցվել
Ոստիկանության լրատվության բաժնից «Հետքին» պարզաբանեցին, որ երեկ երեկոյան ընդամենը վիճաբանություն է տեղի ունեցել Քանաքեռ-Զեյթունի համայնքի ղեկավար Արայիկ Քոթանջյանի որդու և «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության որոշ անդամների միջև: Սակայն «ոստիկանության միջամտության անհրաժեշտություն չի առաջացել, քանի որ քաշքշուկ եւ ծեծկռտուք տեղի չի ունեցել»:
Այսօր որոշ լրատվամիջոցներ գրել են, թե նախօրեին Քանաքեռ-Զեյթունի համայնքի հանրապետականները, ՀՀԿ-ական թաղապետ Արայիկ Քոթանջյանի որդու գլխավորությամբ, մահակներով զինված` հարձակվել են նույն համայնքում գործող ԲՀԿ-ի նախընտրական շտաբի վրա: Ժամեր անց ԲՀԿ-ականները, հակահարված տալու համար, գրոհել են «Զվարթնոց» կինոթատրոնի մոտ տեղակայված ՀՀԿ-ի նախընտրական շտաբի վրա: Բայց հանրապետականներն անմիջապես դիմել են ոստիկանությանը:
ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը դեպքի վայր է ժամանել այն պահին, երբ ՀՀԿ-ի հիշյալ շտաբի մոտ խմբված են եղել ոստիկաններ: Ֆոտոլրագրողը ֆիքսել է շտաբի մոտ կայանած 3-4 արտասահմանյան շքեղ մեքենաները, այդ թվում` տարածքում գտնվող ՊՆ Արմավիրի մարզի ռազմական ոստիկանության պետ Գրիշա Սարգսյանի 22 ԼԼ 600 պետհամարանիշով «Մերսեդես-Բրաբուսը» եւ Արայիկ Քոթանջյանի 100 ՏԼ 08 համարներով «Ֆոլցվագեն-Տուարեջը»: Ֆոտոթղթակիցը նկատել է, որ Արայիկ Քոթանջյանը կաղում է, ինչը, ըստ թերթերի, առճակատման հետեւանքն է:
«Ոստիկանության Քանաքեռ-Քեյթունի բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում»,- հայտնեցին ոստիկանությունից` միաժամանակ նշելով` «ՀՀԿ եւ ԲՀԿ կուսակցությունները նույնպես հավաստիացնում են, որ իրենց նախընտրական գրասենյակների վրա հարձակումներ եւ ծեծկռտուքի միջադեպեր տեղի չեն ունեցել»:

Police Deny Reports of Fracas Between Prosperous Armenia and Republican Party Supporters
According to reports that “Hetq” has obtained from the police public affairs division nothing more than an argument broke out last evening between the son of Kanaker-Zeytun district leader Arayik Kotantchyan and members of the Prosperous Armenian Party (PAP). This contradicts earlier press reports that a crowd of Republican Party members, led by Kotantchyan’s son, had attacked the PAP campaign headquarters in the district.
A few hours later, PAP supporters are said to have attacked the Republican Party campaign headquarters located next to the Zvartnots cinema in retaliation. The Republican Party members inside immediately called the police.
Photo-journalist Gagik Shamshyan arrived on the scene to see police gathered outside the Republican Party headquarters. Mr. Shamshyan took photos of several expensive foreign cars outside the headquarters. A Mercedes-Benz bearing the license plate known to belong to Grisha Sargsyan, the Armavir military police chief, was spotted outside.
The Kanaker-Zeytun police stated that while they are investigating the incident, no police intervention was called for since there was no physical scuffling or blows thrown by the two sides. The police added that the Republican Party and the PAP also confirm that no attacks on their headquarters occurred.