Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այցելում է Ֆրանսիայի նախագահի նստավայր
ՀՀ նախագահի թեկնածու եւ արտաքին գործերի նախկին նախարար Րաֆֆի Կ. Հովհաննիսյանն այսօր հանդիպում ունեցավ Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Հոլանդի գլխավոր դիվանագիտական ​​խորհրդական Փոլ Ժան-Օրթիզի հետ:
Պաշտոնական հանդիպումը, որը ներառում էր Հայաստանի առաջիկա ընտրություններին, ժողովրդավարության գոյավիճակին, Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերություններին եւ Երեւանի արտաքին քաղաքականության ապագա գերակայություններին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ, տեղի ունեցավ Ելիսեյան պալատում՝ Ֆրանսիայի նախագահի նստավայրում:
«Ժառանգությունը» հայտնում է, որ ավելի վաղ Հովհաննիսյանը մասնակցել էր ֆրանսահայ համայնքի հետ հանրային ֆորումին, որտեղ հանդես էր եկել ելույթով՝ անդրադառնալով Հայաստանի Հանրապետության, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության (Արցախի) եւ Հայկական սփյուռքի առջեւ ծառացած այսօրվա ու վաղվա մարտահրավերներին:

Paris-Presidential candidate and former foreign minister Raffi K. Hovannisian met today with Paul Jean-Ortiz, the chief diplomatic counselor of French President Francois Hollande.
The official encounter, which included a discussion of Armenia’s upcoming elections, its state of democracy, Armenian-EU relations and Yerevan’s foreign policy priorities for the future, took place at the Elysee, France’s presidential palace.
Earlier, Raffi Hovannisian took part in a public forum with the French-Armenian community, delivering an address and taking questions on the combined challenges, today and tomorrow, facing the Republic of Armenia, the Mountainous Karabagh Republic (Artsakh), and the Armenian diaspora.