Վարդան Սեդրակյան. «Տեղի է ունեցել գործարք Հայրիկյանի և ՀՀ իշխանությունների միջև»
ՀՀ նախագահի թեկնածու Վարդան Սեդրակյանը այսօրվա ասուլիսում հայտնեց իր դիրքորոշումը Պարույր Հայրիկյանի որոշման մասին: Նա վստահ է, որ տեղի է ունեցել գործարք Պարույր Հայրիկյանի և ՀՀ իշխանությունների միջև: Վ. Սեդրակյանը չի բացառում նաև այն փաստը,որ ընտրություններից հետո Հայրիկյանը պաշտոն կունենա Ազգային ժողովում:
«Քարոզարշավը վերածվել է շուկայական հարաբերությունների, ինչպիսին Հայաստանի տնտեսությունն է: Ես համոզված եմ, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ու Հրանտ Բագրատյանը նույնպես առաջադրվել են իշխանության հետ պայմանավորվածության արդյունքում»,- նշեց Սեդրակյանը:
Նախագահի թեկնածուն ներկայացրեց Իգոր Մուրադյանի հոդվածը, որտեղ ևս ասվում է, որ այս ամենը գործարք է եղել: Իսկ եթե Իգոր Մուրադյանը ապատեղեկատվություն է տարածել, Հայրիկյանը պետք է անդրադառնար հոդվածին:
Այն հարցին, թե որքանով են ազդել վերջին դեպքերը ՀՀ նախագահի թեկնածու Վարդան Սեդրակյանի վարկանիշի վրա, նա պատասխանեց, որ բացարձակապես չեն ազդել, ինքն իր պատվավոր 8-րդ տեղում է և վստահ է, որ հաղթելու է, առավել ևս այս դեպքերից հետո:
«Ես հաղթելու եմ, քանի որ իմ ծրագիրն արժանահավատ է, ես միավորելու եմ երեք նախագահներին, ոտքի եմ կանգնեցնելու պետությունը: Ընտրություններից հետո լուծարելու եմ Ազգային ժողովը, նոր ընտրություններ են լինելու»,- հայտարարեց թեկնածուն:

Вардан Седракян : "Айрикян и власти РА заключили сделку"
Кандидат в президенты РА Вардан Седракян на сегодняшней пресс-конференции представил свою позицию по решению, принятому другим кандидатом на пост главы государства Паруйром Айрикяном. Седракян выразил уверенность в том, что Айрикян и власти страны заключили между собой сделку. Кандидат также не исключил возможность того, что после выборов Паруйр Айрикян получит должность в Национальном Собрании.
"Предвыборная кампания превратилась в рыночные отношения. Я убежден, что Раффи Ованнисян и Грант Багратян тоже выдвинули свои кандидатуры в результате договоренностей с властей",- отметил кандидат в президенты.
Он сослался на статью Игоря Мурадяна, в которой также говорится о том, что произошедшее представляет собой сделку. Если же Мурадян распространил дезинформацию, то Айрикян должен был коснуться его статьи, считает В.Седракян.
На вопрос, как последние события повлияли на его рейтинг, Вардан Седракян ответил, что никак не повлияли: он находится на своем почетном 8-ом месте и уверен, что победит, особенно после этих событий.
"Я одержу победу, поскольку моя программа внушает доверия. Я объединю трех президентов, добьюсь того, чтобы государство встало на ноги. После выборов я распущу Национальное Собрание, состоятся новые выборы",- заявил кандидат в президенты.
По завершении пресс-конференции Вардан Седракян направился к проводящему голодовку кандидату в президенты РА Андриасу Гукасяну.