Վարդան Սեդրակյան. «Տեղի է ունեցել գործարք Հայրիկյանի և ՀՀ իշխանությունների միջև»
ՀՀ նախագահի թեկնածու Վարդան Սեդրակյանը այսօրվա ասուլիսում հայտնեց իր դիրքորոշումը Պարույր Հայրիկյանի որոշման մասին: Նա վստահ է, որ տեղի է ունեցել գործարք Պարույր Հայրիկյանի և ՀՀ իշխանությունների միջև: Վ. Սեդրակյանը չի բացառում նաև այն փաստը,որ ընտրություններից հետո Հայրիկյանը պաշտոն կունենա Ազգային ժողովում:
«Քարոզարշավը վերածվել է շուկայական հարաբերությունների, ինչպիսին Հայաստանի տնտեսությունն է: Ես համոզված եմ, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ու Հրանտ Բագրատյանը նույնպես առաջադրվել են իշխանության հետ պայմանավորվածության արդյունքում»,- նշեց Սեդրակյանը:
Նախագահի թեկնածուն ներկայացրեց Իգոր Մուրադյանի հոդվածը, որտեղ ևս ասվում է, որ այս ամենը գործարք է եղել: Իսկ եթե Իգոր Մուրադյանը ապատեղեկատվություն է տարածել, Հայրիկյանը պետք է անդրադառնար հոդվածին:
Այն հարցին, թե որքանով են ազդել վերջին դեպքերը ՀՀ նախագահի թեկնածու Վարդան Սեդրակյանի վարկանիշի վրա, նա պատասխանեց, որ բացարձակապես չեն ազդել, ինքն իր պատվավոր 8-րդ տեղում է և վստահ է, որ հաղթելու է, առավել ևս այս դեպքերից հետո:
«Ես հաղթելու եմ, քանի որ իմ ծրագիրն արժանահավատ է, ես միավորելու եմ երեք նախագահներին, ոտքի եմ կանգնեցնելու պետությունը: Ընտրություններից հետո լուծարելու եմ Ազգային ժողովը, նոր ընտրություններ են լինելու»,- հայտարարեց թեկնածուն:

Vardan Sedrakyan: "A deal has been struck between Hayrikian and the government"
Presidential candidate Vardan Sedrakyan told reporters today that he believes that a “deal” has been struck between Paryur Hayrikian and the government that might lead to Hayrikian being offered a position in the post-election government.
“The campaign has been turned into a marketplace of relations. I am certain that Raffi Hovannisian and Hrant Bagratyan also entered the presidential race as a result of some agreement with the government,” Sedrakyan said.
Sedrakyan, who trails all other candidates in the polls, nevertheless expressed an idealistic note when he told reporters that he would win the election.
“I will win because my platform is credible. I will unite the three presidents and bring the state to its feet. After the election, I will dissolve the parliament and call for new elections,” Sedrakyan said.