Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հանդիպել է Ռուսաստանի դեսպանի հետ
Այսօր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հանդիպեց Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոյի հետ: Կողմերը քննարկեցին Հայաստան-Ռուսաստան երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցեր:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը բարձր գնահատեց տարածաշրջանում կայունության ապահովման գործում Ռուսաստանի ունեցած դերակատարությունը, ինչպես նաև այդ երկրի առաքելությունը՝ որպես ԼՂՀ հակամարտության կարգավորմամբ զբաղվող Մինսկի խմբի համանախագահ: Հատկապես կարևորվեց երկրների միջպետական հարաբերությունների զարգացման նոր հեռանկարները՝ իբրև երկու ինքնիշխան ռազմավարական դաշնակից պետություններ:
Քննարկվեցին նաև Հայաստանում ընտրությունների արդյունքում ստեղծված ներքաղաքական ճգնաժամի հաղթահարման ուղիները: Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նշեց, որ լինելով Հայաստանի թիվ մեկ ռազմավարական գործընկերը՝ Ռուսաստանը պետք է առաջինն ինքը շահագրգռվածություն հանդես բերի ՀՀ-ում ժողովրդավարական գործընթացների զարգացմամբ:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շտաբը հայտնում է, որ հանդիպմանը մասնակցում էր նաև ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը:

Раффи Ованнисян встретился с послом России в Армении
Сегодня Раффи Ованнисян встретился с чрезвычайным и полномочным послом России Вячеславом Коваленко. Стороны обсудили вопросы, относящиеся к двусторонним армяно-российским отношениям.
Раффи Ованнисян высоко оценил роль России в обеспечении стабильности в регионе, а также, миссии этой страны, как сопредседателя Минской группы ОБСЕ, занимающейся урегулированием Арцахского конфликта. Особенно важным были выделены новые перспективы развития межгосударственных отношений наших стран в двустороннем формате в качестве двух суверенных стратегических союзников.
Были также обсуждены пути преодоления нынешнего политического кризиса, образовавшегося в результате президентских выборов в Армении. Раффи Ованнисян отметил, что, являясь стратегическим партнером номер один, Россия первой должна быть заинтересована в том, чтобы в Республике Армения развивались демократические процессы.
Штаб Раффи Ованнисяна сообщает, что на встрече участвовал также руководитель фракции «Наследие» в НС Рубен Акопян.