Երևանի ավագանու ընտրություններին ընդառաջ. Մանուկ Սուքիասյան, «Առաքելություն» կուսակցություն
«Ի սկզբանե այս ընտրությունները կարելի է բավականին խոցելի համարել: Ինչ վերաբերում է քաղաքային իշխանության կառավարմանը, գիտեք, էսպես կոսմետիկ ծաղիկներ, նստարաններ, Օպերայի շրջակայքի ծառերի կանաչ լուսավորություն... Կներեք էլի, սա աֆրիկյան ինչ-որ մի հատ փոքր բանանային պետություն չէ, որ գեղեցիկ մայրաքաղաք անեք և...
Փորձեք մտնել Նորագյուղ. մարդիկ լապտերիկներով են փողոցում ման գալիս, այնինչ Նորագյուղը համարվում է Կենտրոն վարչական շրջանի տարածք: Էլեմենտար լուսավորություն չկա: Վերջերս Դավիթաշենում վերելակի, եթե չեմ սխալվում, ճոպանը կտրվեց, մարդ մահացավ: Ցանկացած նորմալ երկրում դա քաղաքական ամբողջ իշխանության հրաժարականի առիթ կարող էր դառնալ:
Մինչդեռ իշխանությունն ամենատարբեր մակարդակներով բարձրագոչ հայտարարություններ է անում, թե տեսեք, տեսեք, Երևանը ինչ է դարձել: Իրականում, թե քաղաքական իրողության, թե քաղաքային մենեջմենթի առումով ոչ մի էական առաջընթաց գոյություն չունի. լոկ խոսքեր, լոկ հետաքրքիր ինչ-որ ձևակերպումներ:
Զուտ քաղաքային իշխանության առումով պետք է այնպես լինի, որ այդ ավագանին իրոք լինի Երևանի բյուջեի գոյացման ամեն կետը, ամեն ծախսը, ամեն տարվա հաշվետվությունը և եկող տարվա ամեն մի ծրագիրը փաստարկված, հիմնավորված, արգումենտավորված հաստատող կառույց»:

Навстречу выборам в совет старейшин Еревана: Манук Сукиасян, партия «Аракелутюн»
«Эти выборы изначально можно считать довольно уязвимыми. Что касается управления столицей, то, знаете, такими косметическими средствами – цветы, скамейки, зеленое освещение деревьев вокруг оперного театра... Извините, но это не какое-то там маленькое бананавое государство в Африке, чтобы делать столицу красивой и...
Поезжайте в Норагюх, люди там ходят по улицам с фонарями, а ведь Норагюх входит в территорию административного района Кентрон. Элементарного освещения нет. Недавно в Давидашене, если не ошибаюсь, сорвался лифт, погиб человек. В любой нормальной стране это стало бы поводом к отставке всей политической власти.
Между тем власть на различных уровнях делает громкие заявления – мол, смотрите, каким стал Ереван. В действительности и в плане политической реалии, и в плане политического менеджмента существенного прогресса нет.
Что касается городских властей, то совет старейшин действительно должен стать структурой, отвечающей за каждый пункт бюджета Еревана, аргументирующей, обосновывающей каждую программу будущего года».