Չեն հերքում, որ վթարը կարող է կապ ունենալ ԲՀԿ-ին անդամագրվելու հետ
Քիչ առաջ ԱԺ նախկին պատգամավոր Զոհրաբ Զոհրաբյանի մամուլի ծառայության ղեկավար Նաիրա Հարությունյանը տարածեց հաղորդագրություն, որով տեղեկացնում է, որ Զ. Զոհրաբյանը գանգուղեղային տրավմա ախտորոշմամբ, կայուն ծանր վիճակում գտնվում է «Արմենիա» բժշկական կենտրոնում:
«Իսկ մամուլի այն հրապարակումներին, որտեղ նշվում են քաղաքական պատվերների, վերջին շրջանում Զ. Զոհրաբյանի ԲՀԿ-ին անդամագրվելու փաստը, որը կարող է կապ ունենալ վթարի հետ, ոչ հերքում, ոչ հաստատում ենք»,- նշված է հաղորդագրությունում:
Հիշեցնենք՝ ըստ ոստիկանության կայքէջի՝ երեկ՝ ժամը 23:30-ին, «Չերի» մակնիշի ավտոմեքենան Երևանի Հրաչյա Քոչարի փողոցի թիվ 198 տան դիմաց բախվել է «Օպել Վեկտրա» մակնիշի ավտոմեքենային: Պատահարի հետևանքով «Չերի»-ի վարորդը, ուղևորը, «Օպել Վեկտրա»-ի վարորդը և ուղևորը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց:
Նախկին պատգամավորը եղել է «Չերի» ավտոմեքենայում: Որոշ լրատվամիջոցներ գրել են, որ մինչ վթարը նախկին ՀՀԿ անդամ Զոհրաբյանի ավտոմեքենան հետապնդելիս են եղել, եւ հետապնդողները դեպքի վայրից փախուստի են դիմել այն բանից հետո, երբ «Չերի»-ն բախվել է «Օպել Վեկտրա»-ին:

Не отрицают связь между ДТП и вступлением в партию «Процветающая Армения»
Несколько минут назад руководитель пресс-службы бывшего депутата Национального Собрания Зограба Зограбяна Наира Арутюнян распространила сообщение о том, что З.Зограбян, получивший черепно-мозговую травму в результате дорожно-транспортного происшествия, в стабильно тяжелом состоянии находится в медцентре «Армения».
«Что касается публикаций, в которых говорится о политическом заказе и о том, что ДТП может быть связано с недавним вступлением З.Зограбяна в партию «Процветающая Армения», то мы их не подтверждаем и не опровергаем»,- говорится в сообщении.
Напомним, что, согласно сайту Полиции, вчера в 23.30 возле дома номер 198 по улице Грачья Кочара автомобиль марки «Чери» столкнулся с автомобилем «Опель Вектра». Вследствие ДТП водители и пассажиры обеих машин с телесными повреждениями были доставлены в больницу.
Бывший депутат НС находился в автомобиле «Чери». Некоторые СМИ сообщили о том, что до аварии машину бывшего члена правящей Республиканской партии Армении Зограба Зограбяна преследовали, и после столкновения с «Опель Вектра» преследователи скрылись с места происшествия.