«001ГИЖ» համարանիշներով ավտոմեքենան եւ ավագանու ՀՀԿ նախկին անդամը
Դանիել Վարուժանի անվան թիվ 89 դպրոցում տեղակայված 7/26 ընտրատեղամասի դիմաց մոտ 10 րապե առաջ կանգնած էր ՎԱԶ 099 մակնիշի սովետական արտադրության ավտոմեքենա՝ 001ГИЖ կապույտ համարանիշներով: «Քաղաքացի դիտորդ» նախաձեռնության դիտորդ Նշե Մոդոյանը «Հետք»-ին պատմեց, որ առավոտյան 9-ից սկսած այս եւ մարդատար այլ ավտոմեքենաներով ընտրողներ են բերում ընտրատեղամաս եւ ուղղորդում, թե ում օգտին քվեարկեն: Մոդոյանը ենթադրում է, որ նրանց ուղղորդում են ընտրել ՀՀԿ-ին: «Հետք»-ի լրագրողը տեսախցիկով ֆիքսել է մեքենան, ինչից հետո այն միանգամից հեռացել է:
Նշե Մոդոյանը հայտնեց նաեւ, որ նույն դպրոցում տեղակայված 7/25 ընտրատեղամասի ՀՀԿ վստահված անձ Գեւորգ Գիզյանը շատ ակտիվ է: Տեղամասի գրեթե բոլոր ընտրողները  քվեարկելուց առաջ եւ հետո մոտենում, խոսում են նրա հետ: Գեւորգ Գիզյանը «Հետք»-ի հետ զրույցում ասաց, որ ինքն ավագանու նախկին անդամ է, եւ բոլորն անխտիր իրեն ճանաչում են, ուղղակի բարեւում եւ ցտեսություն են մաղթում: Որեւէ խնդիր մարդկանց ուղղորդելու հետ կապված՝ չկա:

Автомобиль с номером "001ГИЖ " и представляющий РПА бывший член совета старейшин Еревана
10 минут назад напротив избирательного участка 7/26, расположенного в школе номер 89 им.Даниела Варужана, стояли синие "Жигули" с номером 001 ГИЖ.
Наблюдатель от инициативы "Гражданин наблюдатель" Нше Модоян рассказал "Hetq", что с 9 утра людей на различных машинах доставляют на избирательный участок, предварительно инструктируя их, за кого голосовать. Модоян предположил, что им дают указание голосовать за Республиканскую партию Армении.
После того, как журналист "Hetq" снял на фотоаппарат этот автомобиль, тот сразу отъехал.
Нше Модоян также сообщил, что на расположенном в этой же школе избирательном участке 7/25 большую активность проявляет доверенное лицо РПА Геворк Гизян. До и после голосования каждого избирателя он вступает с ними в разговор.
В беседе с "Hetq" Геворк Гизян сказал, что он бывший член совета старейшин, и его знают все жители района. По словам Гизяна, он просто здоровается и прощается с избирателями, никаких проблем, связанных с их инструктажем относительно голосования нет.