Թիվ 5/10 և 5/08 ընտրատեղամասերում ընտրախախտումների առթիվ հարուցվել են քրեական գործեր
Մայիսի 5-ին ոստիկանության Երևանի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ «iditord.am» կայքում տեղեկություն է տեղադրվել, որ թիվ 5/10 տեղամասում Նապոլեոն և Հայկ Մ.-երը պարզել են, որ իրենց ստորագրության փոխարեն առկա են այլ անձանց ստորագրություն:
Փաստի առթիվ ոստիկանության Մաշտոցի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 153 հոդվածի հատկանիշներով:
Մայիսի 5-ին ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում Սմբատ Վ.-ն հաղորդում է տվել, որ նույն օրը՝ ընտրությունների ժամանակ, թիվ 5/08 ընտրատեղամասում ընտրություն կատարելիս նկատել է, որ իր տվյալների դիմաց գրանցամատյանում այլ քաղաքացի է ստորագրել:

Возбуждены уголовные дела по фактам нарушений на избирательных участках 5/10 и 5/08
5 мая, в день выборов в совет старейшин Еревана, из Центра оперативного управления полиции Еревана в Маштоцкое отделение полиции поступило сообщение о том, что на сайте iditord.am размещена информация, согласно которой на избирательном участке 5/10 Наполеон и Айк М. выяснили, что за них кто-то уже подписался.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по признакам ст.130 УК РА.
5 мая в Маштоцкое отделение полиции поступило сообщение от Смбата В. о том, что в тот же день во время голосования на избирательном участке 5/08 он заметил, что в регистрационном журнале напротив его фамилии подписался другой гражданин.