ԱԺ ավտոմեքենաներից յուրաքանչյուրն ամսական օգտագործում է 240 լիտր բենզին
Ազգային ժողովն ունի 65 ծառայողական ավտոմեքենա, որոնք սպասարկում են ԱԺ նախագահին, ԱԺ նախագահի երկու տեղակալներին, հանձնաժողովների նախագահներին, տեղակալներին, խմբակցություններին և Ազգային ժողովի աշխատակազմին: Այդ ավտոմեքենաների միայն սպասարկման համար ամսական նախատեսված է 700.000 դրամ:
ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից «Հետքին» տեղեկացրին, որ մեկ ծառայողական ավտոմեքենան ամսական օգտագործում է 240 լիտր բենզին: Իսկ ԱԺ-ին մրցութային կարգով վառելանյութը մատակարարում է «ՄԱՔՍ ԳՐՈւՊ» ընկերությունը բենզինի լիտրը՝ 445, իսկ դիզելային վառելանյութի լիտրը՝ 430 դրամով:

Каждый служебный автомобиль НС потребляет в месяц 240 литров бензина
Национальное Собрание имеет 65 служебных автомобилей, которые обслуживают спикера, двух вице-спикеров, председателей комиссий и их заместителей, фракции и аппарат НС. Только на обслуживание этих машин ежемесячно выделяется 700 тысяч драмов.
В пресс-службе НС "Hetq" сообщили, что один служебный автомобиль потребляет в месяц 240 литров бензина. Горючее для парламентских машин поставляет на тендерной основе компания "Макс Групп": бензин по 445 драмов и дизтопливо за 430 драмов за литр.
Отметим, что эта компания принадлежит бывшему депутату парламента, члену Республиканской партии Армении Хачику Манукяну.