ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիան դարձել է Համաեվրոպական ակադեմիաների անդամ
ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիան դարձել է Համաեվրոպական ակադեմիաների (ALLEA) անդամ: ALLEA-ն հիմնադրվել է 1994 թ.: Այն գիտությունների ազգային ակադեմիաների ֆեդերացիա է, որը միավորում է 40 եվրոպական երկիր:
ALLEA-ի անդամ կազմակերպությունները գիտնականների և հետազոտողների ինքնակառավարվող միավորումներ են, ինչպիսիք են գիտական հիմնադրամները, հետազոտական ինստիտուտները, նորարարական կենտրոնները և գիտական ընկերությունները:
«ALLEA-ին անդամակցելը հայ գիտնականների համար նոր հնարավորություններ կընձեռնի գիտական փոխանակման, միջազգային հեռանկարային ծրագրերում ընդգրկվելու առումով»,- հայտնում է ՀՀ ԳԱԱ տեղեկատվական-վերլուծական կենտրոնը:

НАН РА стала членом Общеевропейской академии
Национальная Академия наук Республики Армения стала членом Общеевропейской академии (ALLEA). ALLEA была основана в 1994 году. Организация представляет собой федерацию национальных академий наук, объединяющую 40 европейских стран.
Организации-члены ALLEA – это самоуправляемые объединения ученых и исследователей: научные фонды, исследовательские институты, инновационные центры и научные общества.
"Для армянских ученых вступление в ALLEA создаст новые возможности в плане обмена и участия в перспективных международных программах",- сообщает пресс-служба НАН РА.