Նրանց սարսափեցնում է մեր միասնականությունը. Լյուդմիլա Սարգսյան
«Շուրջ վեց տարի մեզ համար մարտի մեկը կորստի և ողբերգության օր է դարձել: Ազատության հրապարակը այսօր մարդաշատ է, դա նշանակում է, որ մարտի մեկի էջը փակված չէ և չի կարող փակվել, որքան էլ իշխանությունը դրան է ձգտում: Ազատության հրապարակը այսքան լիքն է լինելու և ըմբոստ»,- նշեց Սարգյսանը:
Պատգամավորը նաև նշեց, որ նրանք բազմաթիվ փորձեր են արել իշխանությանը հասկացնելու, որ մարտի մեկի հանցագործներին գտնել է պետք, բայց ակնհայտ է, որ դիմադրությունը շատ մեծ է:
«Ոչ մի հանցագործ չի ցանկանում բացահատել իր հանցագործությունը: Այնքան անգիտակից իշխանություն է, որ չի հասկանում, որ բռնազավթումից հետո պետք է գնար բարեփոխումների ճանապարհով: Պատասխան են տալու և արտագաղթի համար, և ժողովրդի ընչազրկության: Նրանց սարսափեցնում է մեր միասնականությունը»,- ավարտեց Լ. Սարգսյանը:

“Их страшит наше единство” – Людмила Саркисян
“На протяжении шести лет 1-е марта было для нас днем потерь и скорби. Сегодня на площади Свободы многолюдно, а это значит, что страница событий 1 марта не перевернута, как бы власть ни стремилась к этому”,- сказала депутат Национального Собрания Людмила Саркисян, выступая на митинге , посвященном трагическим событиям 1 марта 2008 года.
По словам депутата, они много раз пытались объяснить власти, что преступление 1 марта должно быть раскрыто, но каждый раз наталкивались на упорное противодействие.
“Ни один преступник не хочет, чтобы совершенное им преступление было раскрыто,- отметила Л.Саркисян. – Но они ответят и за эмиграцию, и за обнищание народа. Их страшит наше единство”.