Լ. Զուրաբյան. «Սերժ Սարգսյանը զբաղված է բացառապես թալանով»
Ազատության հրապարակում ելույթ ունեցավ նաև ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը: «2008 թվականի այս օրը, իշխանությունները կրակ բաց թողեցին ժողովդրի վրա: Այսօր շատ համեմատություններ են արվում Ուկրաինայի դեպքերի հետ: 2008 թվականի մարտի մեկին, հայ ժողովուրդը նույնքան հերոսական  գտնվեց, որքան Ուկրաինայի բնակչությունը: Խախտելով Սահմանադրությունը՝ իշխանությունները 2008 թվականին հայտարարեցին արտակարգ դրություն: Ժողովրդի դեմ հանեցին ՀՀ զինված ուժերին` բանակին: Այդպես չեղավ Ուկրաինայում: ՀՀ իշխանություններին հաջովեց անել այն, ինչը Ուկրաինայի իշխանություններին չհաջողվեց»,- իր ելույթը այսպես սկսեց ընդդիմադիր պատգամավորը:
«Սերժ Սարգսյանը գտնվում է կատարյալ մեկուսացման մեջ: Բոլորը ականատես են եղել, որ մենք քննարկամն դրեցինք գազային ավատյուրայի հարցը, մարտի մեկի սպանությունների դեպքերի բացահայտման պահանջը և այլ աղմկալի բացահայտումներ: Կոնգրեսի մթնոլորտը նպաստել է այս հանահավաքին: Ես այլևս չեմ բացառում, որ չորսի ձևաչափը կդնի Սերժ Սարգսյանի պաշտոնականության հարցը»,- նշեց Զուրաբյանը:
Վերջինս ասաց, որ այսօր Սերժ Սարգսյանի հրաժարականն են պահանջում հանրության գրեթե բոլոր հատվածները:
«Սերժ Սարգսյանը զբաղված է բացառապես թալանով: Նրա և իր բարեկամական համակարգի անհագուրդ տենչի պատճառով կորցրել է անգամ խոշոր ձեռնարկատերերի աջակցությունը: Ստեղծել են փողահավաքի նորանոր սխեմաներ. կարմիր գծեր, արագաչափեր, գազի և էլեկտրաէներգիայի բարձր գներ: Սա կբազմանա այնքան ժամանակ, ինչքան դեռ մենք կհանդուրժենք»,- ավարտեց Լևոն Զուրաբյանը:

Л.Зурабян: “Серж Саргсян занят исключительно грабежом”
В ходе сегодняшнего митинга на площади Свободы в Ереване выступил также руководитель парламентской фракции Армянского национального конгресса Левон Зурабян. “В этот день 2008 года власти расстреляли народ. Сегодня проводится много параллелей с событиями в Украине. 1 марта 2008 года армянский народ проявил такую же смелость, какую проявил народ Украины. В 2008 году власти, нарушив Конституцию, объявили в стране чрезвычайное положение, вывели против народа вооруженные силы РА, армию. В Украине этого не произошло. Властям Армении удалось сделать то, что не удалось сделать властям Украины”,- сказал оппозиционный депутат.
“Серж Саргсян,- продолжил он, - находится в полной изоляции. Все стали свидетелями того, что мы вынесли на обсуждение вопрос газовой авантюры, требование раскрыть убийства 1 марта и другие вопросы. Я уже не сомневаюсь, что формат четырех выдвинет и вопрос отставки Сержа Саргсяна”.
По словам Зурабяна, сегодня отставки Сержа Саргсяна требуют практически все слои общества. “Серж Саргсян занят исключительно грабежом. Он и его родственники из-за своей алчности лишились поддержки даже крупных предприятий. Создаются все новые схемы сбора денег – красные линии, спидометры, повышение тарифов на газ и электроэнергию… Это будет продолжаться до тех пор, пока мы будем проявлять терпимость”,- отметил в заключение Левон Зурабян.