ՀԱԿ-ը կաջակցի մանրածախ առեւտրով զբաղվողներին
Այսօր Հայ Ազգային Կոնգրեսի իրավական աջակցության կենտրոնի ղեկավար Գագիկ Ջհանգիրյանը հանդիպել է Երևանի Կոմիտաս և Փափազյան փողոցներում մանրածախ առևտրով զբաղվող քաղաքացիների պատվիրակության հետ:
Հանդիպման ընթացքում մանրամասն քննարկվել է փողոցային առևտրի արգելման և կրպակների ապամոնտաժման հարցը, արձանագրվել, որ այն իրագործվում է օրինականության, մասնավորապես` սեփականության և վարձակալության իրավունքի կոպտագույն խախտումներով:
Կենտրոնական գրասենյակի ներկայացուցիչները հավաստիացրել են, որ հետամուտ են լինելու այս հարցի օրինական և արդարացի լուծմանը, ընդհուպ` դատական կարգով:
Ընդգծվել է նաև, որ նմանատիպ հարցերի լուծման լավագույն տարբերակը հասարակության լայն շերտերի ակտիվ մասնակցությունն է վարչախմբի դեմ մղվող համազգային պայքարին: Այս մասին հայտնում են ՀԱԿ-ի կենտրոնական գրասենյակից:

АНК окажет содействие розничным торговцам
Руководитель центра правового содействия Армянского национального конгресса Гагик Джангирян сегодня встретился с делегацией граждан, занимающихся розничной торговлей на улицах Комитаса и Папазяна в Ереване.
В ходе встречи подробно обсуждались вопросы, касающиеся запрета на уличную торговлю и демонтажа ларьков. Было констатировано, что демонтаж осуществляется с грубейшими нарушения закона, в частности права на собственность и аренду.
Представители центрального офиса АНК заверили, что будут добиваться законного и справедливого решения этого вопроса, в том числе в судебном порядке.
Было также подчеркнуто, что лучшим вариантом решения подобных вопросов является активное участие широких общественных слоев в общенациональной борьбе против режима. Об этом сообщает центральный офис АНК.