ՀԱԿ-ը կաջակցի մանրածախ առեւտրով զբաղվողներին
Այսօր Հայ Ազգային Կոնգրեսի իրավական աջակցության կենտրոնի ղեկավար Գագիկ Ջհանգիրյանը հանդիպել է Երևանի Կոմիտաս և Փափազյան փողոցներում մանրածախ առևտրով զբաղվող քաղաքացիների պատվիրակության հետ:
Հանդիպման ընթացքում մանրամասն քննարկվել է փողոցային առևտրի արգելման և կրպակների ապամոնտաժման հարցը, արձանագրվել, որ այն իրագործվում է օրինականության, մասնավորապես` սեփականության և վարձակալության իրավունքի կոպտագույն խախտումներով:
Կենտրոնական գրասենյակի ներկայացուցիչները հավաստիացրել են, որ հետամուտ են լինելու այս հարցի օրինական և արդարացի լուծմանը, ընդհուպ` դատական կարգով:
Ընդգծվել է նաև, որ նմանատիպ հարցերի լուծման լավագույն տարբերակը հասարակության լայն շերտերի ակտիվ մասնակցությունն է վարչախմբի դեմ մղվող համազգային պայքարին: Այս մասին հայտնում են ՀԱԿ-ի կենտրոնական գրասենյակից:

HAK to Defend Rights of Street Vendors
The opposition Armenian National Congress has met with a delegation representing street vendors who have been prohibited from selling their wares at the intersection of Komitas and Papazyan Streets in Yerevan.
During the discussion, the vendors claimed that the Yerevan Municipality is violating their property rights and have received assurances from HAK that the matter will be pursued.
HAK reps stressed that similar issues must be supported by wide segments of society in the ongoing struggle against what it labels the illegitimate ruling regime.