Կարեն Կարապետյանը հանձնարարել է մինչև սեպտեմբեր ապամոնտաժել ևս 266 կրպակ
Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը հերթական աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է մինչև սեպտեմբեր ավարտել մայրաքաղաքի կենտրոնական և մյուս հատվածներում առկա ապօրինի և չգործող 266 կրպակի ապամոնտաժումը:
«Այդ կրպակներում աշխատող սոցիալապես անապահով մարդկանց անպայման պետք է այլընտրանքային աշխատանք առաջարկվի, և գտնվեն համապատասխան լուծումներ»,- ասել է Կարեն Կարապետյանը:
Նա վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է հատուկ ուշադրություն դարձնել կանաչ տարածքների խնամքին և ոռոգմանը: Այս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչություն:
SNS
Հետաքրքիր է իսկ ե՞րբ է ապամոնտաժվելու Կարենի (ի նկատի ունեմ Կ. Կարապետյանի) օբյեկտը Հրազդանի կիրճում։ Իրենց ամեն ինչ կարելի՞ է։ Եվ ընդհանրապես իրեն որտեղի՞ց նման գումարներ։

Карен Карапетян поручил до сентября демонтировать еще 226 ларьков
Во время очередного рабочего совещания мэр Еревана Карен Карапетян поручил руководителям административных округов столицы до сентября завершить демонтаж 226 незаконных и недействующих ларьков в центральном и других районах города.
"Работающим в этих ларьках социально необеспеченным людям обязательно должна быть предложена альтернативная работа, должны быть найдены соответствующие решения",- сказал К.Карапетян.
Мэр также поручил глава административных округов обратить особое внимание на уход и орошение зеленых зон. Об этом сообщает управление по информации и связям с общественностью мэрии Еревана.