«Հետքի» լրագրողը` մրցանակակիր
Արդեն երրորդ տարին է` Հայաստանում սեպտեմբերի 18-ը նշվում է որպես Քաղաքացիական հասարակության օր: Այս տարի առաջին անգամ այն նշվեց նաև Վանաձորում: «ՀԿ կենտրոն» ՔՀԶ հկ-ի և համագործակից այլ կազմակերպությունների նախաձեռնությամբ Վանաձորի Սայաթ-Նովայի անվան (քաղաքային) այգում կազմակերպվել էր տոնական միջոցառում` նվիրված Քաղաքացիական հասարակության օրվան:
Տոնակատարությունների շարքում անցկացվեց լուսանկարների և շարադրությունների մրցույթ: Ցուցադրվեցին Լոռու մարզի 10 հասարակական կազմակերպությունների գործունեության վերաբերյալ ֆիլմեր և սոցհոլովակներ: Անցկացվեց ֆլեշմոբ: Միջոցառումը եզրափակվեց համերգային ծրագրով:
«Քաղաքացիական հասարակությունն իմ աչքերով» լուսանկարչական մրցույթում ներկայացված էր 15 հեղինակի շուրջ 35 լուսանկար: Սահմանված էր երեք մրցանակային տեղ: Հաղթողները պարգևատրվեցին փոքրիկ դրամական նվերներով և գրքերով:
Երկրորդ մրցանակային տեղն զբաղեցրեց «Հետքի» լրագրող Գրիշա Բալասանյանը: Նա երեք լուսանկար էր ներկայացրել մրցույթին: Մրցանակի արժանացավ լրագրողի այն լուսանկարը, որում ոստիկանության աշխատակիցը կարդում է «Հետք» շաբաթաթերթը:
Ինչպես «Հետքին» փոխանցեցին, Գրիշա Բալասանյանի այս լուսանկարն արժանացել է հանձնաժողովի համակրանքին, քանի որ իշխանության ներկայացուցիչը «ընդդիմադիր» թերթ է կարդում. հանձնաժողովը սա համարել է քաղհասարակության տիպիկ արտահայտություն:

Журналист "Hetq"-а получил премию
Уже третий год 18-е сентября отмечается в Армении как День гражданского общества. В этом году впервые этот день отметили и в Ванадзоре. По инициативе ряда общественных организаций в ванадзорском парке имени Саят-Новы было организовано праздничное мероприятие, посвященное Дню гражданского общества.
В частности, состоялись конкурсы фотографий и сочинений, были показаны фильмы и социальные ролики, рассказывающие о деятельности 10 общественных организаций Лорийской области, был проведен флешмоб. Мероприятие завершилось концертной программой.
На конкурсе фотоснимков "Гражданское общество моими глазами" были представлены около 35 фотографий 15 авторов. Были учреждены три призовых места. Победители получили небольшие денежные награды и книги.
Третье призовое место занял журналист " Hetq"-а Гриша Баласанян. Он представил на конкурс три фотографии. Приза удостоился снимок, на котором сотрудник полиции читает еженедельник "Hetq".
Как сообщили "Hetq"-у, это фото Гриши Баласаняна понравилось жюри, поскольку на нем изображен представитель власти, читающий "оппозиционную" газету, что было расценено как типичное проявление гражданского общества.