Սողանքի հետևանքով անհետ կորել է 7 մարդ
Քիչ առաջ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը լրագրողերին հայտնեց, որ սողանքի տարածքում 7 անհայտ կորած քաղաքացի կա:
Չնայած երեկ Տավուշի արտակարգ իրավիճակների վարչության պետ Վաղինակ Հովսեփյանը լրագրողներին հայտնել էր, որ տարածքը չի մտել Հայաստանի սողանքային գոտնիների մեջ, սակայն այսօր ԱԻ նախարարն ասաց, որ տարածքը սողանքային գոտի է:
Հիշեցնենք, որ սողանքը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 2-ին՝ ժամը 18.50-ի սահմաններում, Վանաձոր-Ալավերդի- Վրաստանի սահման ճանապարհի 82-րդ կիլոմետրին՝ Այրում քաղաքի մոտ:

7 человек пропали без вести в результате оползня
Министр чрезвычайных ситуаций РА Армен Ерицян сообщил журналистам о том, что 7 человек пропали без вести в зоне оползня.
Министр также отметил, что данная территория считается оползневой зоной, хотя вчера начальник управления по чрезвычайным ситуациям Тавушской области Вагинак Овсепян сказал журналистам, что территория не входит в оползневые зоны Армении.
Напомним, что оползень произошел 2 октября около 18.50 на 82-ом километре граничащей с Грузией дороги Ванадзор-Алаверди, недалеко от города Айрум.