Հովիկ Աբրահամյանը անսպասելի հայտնվեց ԱԺ չորս խմբակցությունների դռնփակ նիստին
Ազգային ժողովում ոչ իշխանական չորս խմբակցությունների համատեղ դռնփակ նիստին անսպասելի ժամանեց ՀՀ նորանշանակ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը: Նիստի մեկնարկից րոպեներ անց Հովիկ Աբրահամյանը, ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանի, ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանի հետ մտավ ԱԺ ԲՀԿ խմբակցություն, որտեղ ընթանում էր քառյակի նիստը:
Նա բարևեց բոլոր պատգամավորներին, ապա մոտենալով ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանին ասաց. «Լավ չես անում»՝ հավանաբար նկատի ունենալով այն, որ իր հրավիրած խորհրդակցությանը ՀԱԿ-ը չէր մասնակցել, մերժել էր նրա հրավերը:
Լևոն Զուրաբյանն էլ պատասխանեց. «Մենք հետևում ենք ձեզ»: Ապա ՀԱԿ խմբակցության ղեկավարը կատակեց. «Եկել եք մեզնից ինֆորմացիա ստանա՞ք»: Հովիկ Աբրահամյանն էլ հայտնեց, թե եկել է ինֆորմացիա տալու:
«Ժառանգություն» խմբակցղության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանն էլ իր հերթին կատակեց՝ ասելով. «Կարո՞ղ ա քառյակը հնգյակ դառնա»: Հովիկ Աբրահամյանն էլ նկատեց. «Վեցնյակ է, էլ ի՞նչ հնգյակ»:
Ենթադրվում է, որ Հովիկ Աբրահամյանը ժամանել է զրուցելու քառյակի ներկայացուցիչների հետ պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային նոր օրինագծի շուրջ:

Овик Абрамян неожиданно пришел на закрытое заседание четырех фракций НС
Национального Собрания Новоназначенный премьер-министр РА Овик Абрамян неожиданно появился на закрытом заседании четырех невластных фракций. Спустя несколько минут после начала заседания Абрамян вместе с министром-руководителем аппарата правительства Давидом Арутюняном и руководителем фракции Республиканской партии Галустом Саакяном зашел в комнату фракции “Процветающая Армения”, где проходила встреча.
Он поздоровался со всеми депутатам, после чего, подойдя к руководителю фракции Армянского национального конгресса Левону Зурабяну, сказал: “Нехорошо поступаешь”. Премьер, по всей видимости, имел в виду то, что фракция АНК отклонила его приглашение принять участие в созванном главой правительства совещании.
В ответ Левон Зурабян сказал: “Мы с Вас берем пример”. Потом он в шутку спросил: “Пришли получить у нас информацию?” Овик Абрамян дал утвердительный ответ.
В свою очередь руководитель фракции “Наследие” Рубен Акопян пошутил: “А возможно, что четверка станет пятеркой?”
Предполагается, что Овик Абрамян пришел побеседовать с представителями четырех невластных сил относительно законопроекта об обязательной накопительной пенсионной системе.