Հովիկ Աբրահամյանը՝ ֆրանսիահային. «Եկեք, եկեք Հայաստան, Հրանուշ Հակոբյանը չի ասո՞ւմ՝ արեք տուն» (տեսանյութ)
Այսօր ՀՀԿ ԳՄ նիստից առաջ ՀՀ նորանշանակ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին, ով շտապում էր նիստին, մոտեցավ մի տղամարդ, ով ֆրանսերենով բարևեց վարչապետին, ներկայացավ որպես Ֆրնասիայից Հայաստան ժամանած ազգությամբ հայ, ինչին հետևեց Աբրահամյանի պատասխանը. «Բոնժուղ»:
Տղամարդը հետաքրքրվեց, թե ինչ է նոր վաչապետն անելու իրենց համար: Ի պատասխան՝ Հովիկ Աբրահամյանն ասաց, թե Հայաստանը շարունակելու է համագործակցությունը Եվրամիության անդամ երկրների հետ: «Ամրապնդելու ենք մեր համագործակցությունը Եվրամիության հետ, և Մաքսային միությանը միանալը չի խանգարելու Եվրամիության հետ մեր հագործակցությանը, ամրապնդելու ենք, ակտիվ աշխատելու ենք»,- նշեց նա:
Ֆրանսիահայը շարունակեց հարցեր տալ, որոնք Հ. Աբրահամյանի համար հասկանալի չէին: «Ձեր հարցերը շատ դժվար են ընկալվում»,- նշեց Աբրահամյանը, ապա դիմելով տղամարդուն ասաց. «Եկեք ստեղ մի բիզնես դրեք, ի՞նչ խնդիր ունեք, ես բոլոր խնդիրները լուծեմ՝ բիզնես դրեք: Մենք հարկերից ազատել ենք, բերեք-դրեք էդ բիզնեսը: Ես էլ այսքան լրագրողների մոտ խոստանում եմ՝ ով բիզնես դնի Հայաստանում, ես որպես Հայաստանի նորանշանակ վարչապետ կողքին կանգնելու եմ»:
Ֆրանսիահայը վարչապետի ականջին շշնջաց, թե ի՞նչ բիզնես է ուզում դնել Հայաստանում, ապա Հ. Աբրահամյանը նշեց. «Հա, հա եկեք դրեք: Եկեք, եկեք Հայաստան, Հրանուշ Հակոբյանը չի ասո՞ւմ՝ արեք տուն»:

A French-Armenian approached Prime Minister Hovik Abrahamyan on the street today in Yerevan and greeted him saying ‘bonjour’.
Not missing a beat, Abrahamyan, who was hurrying to the parliament, responded in kind.
The man then asked the newly appointed prime minister what he’d be doing for Armenians in Europe. Abrahamyan said that Armenia intended to continue its cooperation with European Union countries, adding that joining the Russian-led Customs Union wouldn’t prevent Yerevan’s ties to the EU.
The French-Armenian continued to pepper Abrahamyan with questions in broken Armenian. The prime minister confessed that he didn’t understand the man’s queries.
“Come here and open a business. I’ll resolve any problems you might face. We’ve lifted the taxes. In front of all these reporters I can promise that anyone that I, as the newly appointed prime minister, will stand by anyone starting a business in Armenia,” Abrahamyan told the man.
The French-Armenian then whispered in Abrahamyan’s ear, “What sort of business do you want us to start in Armenia.”