Անահիտ Բախշյանը՝ էներգետիկայի նախարարին
Այսօր «Ժառանգությունե խմբակցության պատգամավոր Անահիտ Բախշյանը ՀՀ  էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարին հարցում է հղել Էջմիածնի շրջանի Գայ եւ մերձակա գյուղերի բնակիչների` իրենց վրա էլեկտրաէներգիայի հավելավճար գրելու առնչությամբ: Ստորեւ ձեզ ենք ներկայացնում վերոնշյալ նամակը:
«Ապրիլի 21-ին Էջմիածնի հարակից Գայ եւ մի քանի այլ գյուղերի մոտ 100 գյուղացիների պատվիրակությանն ընդունեցիք նաեւ Դուք` խոստանալով պարզել, թե որտեղից են առաջացել նրանց բողոքի առիթը հանդիսացող էլեկտրաէներգիայի հսկայական պարտքերի մասին նախազգուշացնող թերթիկները:
Խնդրում եմ «Ազգային ժողովի կանոնկարգ» ՀՀ օրենքի 7-րդ հոդվածի համաձայն` 10-օրյա ժամկետում տեղեկացնել գյուղացիների բողոքին տրված ընթացքի վերաբերյալ»:

Анаит Бахшян – министру энергетики РА
Депутат парламентской фракции “Наследие” Анаит Бахшян сегодня направила запрос министру энергетики и природных ресурсов РА в связи с полученными жителями села Гай и соседних сел дополнительными счетами на электроэнергию, которые крестьяне считают приписками.
“21 апреля Вы приняли делегацию из почти 100 жителей соседнего с Эчмиадзином села Гай и нескольких других сел, пообещав выяснить, как появились листки, предупреждающие об огромных задолженностях за электроэнергию, которые вызвали возмущение людей. Прошу Вас в соответствии со ст.7 закона “Регламент Национального Собрания” в 10-дневный срок сообщить о ходе рассмотрения жалобы крестьян”.