Նալբանդյանն ու Ֆաբիուսն անդարադրձել են Սարգսյան-Ալիև փարիզյան հանդիպմանը
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ հոկտեմբերի 7-ին աշխատանքային այցելությամբ Փարիզ ժամանած արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում ունեցավ Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Լորան Ֆաբիուսի հետ:
Բանակցությունների օրակարգում էր ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացը: Էդվարդ Նալբանդյանը, բարձր գնահատելով Ֆրանսիայի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ մյուս երկրների՝ Ռուսաստանի և Միացյալ Նահանգների կառուցողական ներգրավվածությունը, կարևորեց նրանց միասնական ջանքերը` միտված հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորմանը։ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Լորան Ֆաբիուսը անդրադարձան հոկտեմբերի վերջին Ֆրանսիայի նախագահի նախաձեռնությամբ Փարիզում նախատեսված Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքներին։
Այս համատեքստում Էդվարդը Նալբանդյանը վերահաստատեց Հայաստանի պատրաստակամությունը` շարունակելու Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների հետ համատեղ աշխատանքն` ուղղված հիմնախնդրի հանգուցալուծմանը:
Հայաստանի և Ֆրանսիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները գոհունակությամբ արձանագրեցին, որ երկկողմ հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա, ինչին մեծապես նպաստում են պարբերական բարձրաստիճան փոխայցելությունները։

Foreign Ministers of Armenia and France Meet; Discuss Karabakh Peace Process
On October 7 Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian, in the framework of his working visit to Paris, had a meeting with the Foreign Minister of France Laurent Fabius.
The Nagorno-Karabakh peace process was on the agenda of the negotiations. Edward Nalbandian, commending the constructive engagement of France and the other Minsk Group Co-Chair countries, Russia and the United States, aimed at the exclusively peaceful resolution of the conflict. Edward Nalbandian and Laurent Fabius touched upon the preparatory works of the Paris meeting of the leaders of Armenia and Azerbaijan, initiated by the President of France and scheduled at the end of October.
In this context Edward Nalbandian reaffirmed Armenia’s commitment to continue the joint efforts with the OSCE Minsk Group Co-Chairs towards the resolution of the Nagorno-Karabakh issue.
The Foreign Ministers of Armenia and France expressed satisfaction that the bilateral relations are on a high level to which the high-level mutual visits greatly contribute.