Արտգործնախարարը հանդիպեց Վրաստանի խորհրդարանի նախագահին
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց պաշտոնական այցով Երևան ժամանած Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլուն: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Նալբանդյանը բարձր գնահատեց հայ-վրացական բարեկամական հարաբերությունների դրական զարգացման դինամիկան՝ ընդգծելով, որ ամուր միջպետական կապերի ընդլայնման գործում կարևոր տեղ են զբաղեցնում միջխորհրդարանական ակտիվ շփումները։ Էդվարդ Նալբանդյանը վստահություն հայտնեց, որ Դավիթ Ուսուպաշվիլու այցը նոր լիցք կհաղորդի երկկողմ համագործակցությանը։
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը խորհրդանշական համարեց, որ Վրաստանի խորհրդարանի գլխավորած ներկայացուցչական պատվիրակության կազմում են նաև հայազգի պատգամավորներ։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը շեշտեց, որ Վրաստանը մեծ կարևորություն է տալիս Հայաստանի հետ համագործակցության առավել ընդլայնմանը՝ հիմնված երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամության վրա:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրեցին, որ հայ-վրացական հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա, ինչին նպաստում են հաճախակի փոխայցելությունները։
Դավիթ Ուսուպաշվիլին և Էդվարդ Նալբանդյանը, անդրադառնալով առևտրատնտեսական համագործակցությանը, կարևորեցին միջկառավարական հանձնաժողովի 10-րդ նիստի անցկացումը։
Կողմերն անդրադարձ կատարեցին տարածաշրջանային խնդիրների: Հայաստանի արտգործնախարարը տեղեկացրեց ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ջանքերը:

Armenian Foreign Minister Meets Speaker of the Georgian Parliament in Yerevan
On February 16, Foreign Minister Edward Nalbandian met the Speaker of the Parliament of Georgia Davit Usupashvili who's paying an official visit to Yerevan.
Welcoming the guest, Minister Nalbandian commended the positive dynamic of friendly Armenian-Georgian relations, stressing that active inter-parliamentary contacts play an important role in the strengthening of strong inter-state ties. Edward Nalbandian expressed confidence that Davit Usupashvili’s visit will give a new impetus to bilateral cooperation.
Expressing gratitude for the reception, the Georgian parliament speaker highlighted that Georgia attaches great importance to the further expansion of cooperation with Armenia based on centuries-old friendship between the two peoples.
The parties noted that Armenian-Georgian relations are on a high level and frequent mutual visits support this.
Touching upon trade and economic relations, Davit Usupashvili and Edward Nalbandian placed significance on the scheduled 10th session of the inter-governmental committee.
The sides discussed regional issues. Foreign Minister of Armenia briefed Usupashvili about the efforts of Armenia and the OSCE Minsk Group Co-Chair states towards a peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.