Զբոսաշրջիկների հոսքը Հայաստան նվազել է
Հայաստան ժամանած զբոսաշրջիկների թիվն այս տարի նվազել է: Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից, 2015 թվականի հունվար-մարտին հանրապետություն է ժամանել 232 հազար 583 զբոսաշրջիկ: 2014 թ. նույն ժամանակաշրջանի նկատմամբ  ցուցանիշը նվազել է 4 %-ով:
Ըստ հյուրանոցային տնտեսության օբյեկտներից ստացված հաշվետվությունների` հունվար-մարտին ՀՀ այցելած զբոսաշրջիկների 34 %-ը բաժին է ընկել ԱՊՀ երկրներին, 18,9 %-ը` ԵՄ երկրներին և 47,1 %-ը` այլ երկրների:
Այս տարվա առաջին չորս ամսում  զբոսաշրջության նպատակով Հայաստանից մեկնել է 214 հազար 757 մարդ՝ 4,1 %-ով քիչ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածից:

Туристический поток в Армению сократился
Число прибывших в Армению туристов в этом году сократилось. Как сообщили в Национальной статистической службе РА, в январе-марте 2015 г. в страну прибыло 232.583 туристов, что на 4% меньше показателя того же периода 2014 г.
Согласно отчетам объектов гостиничного хозяйства, 34% туристов, посетивших Армению в январе-марте, составили граждане СНГ, 18,9% - граждане ЕС, 47,1% - граждане других стран.
За четыре месяца этого года с целью туризма из РА выехало 214.757 человек, что на 4,1% меньше показателя того же период прошлого года.