Հունիսի 19-ին՝ Ազատության հրապարակում. ընդդեմ էլեկտրաէներգիայի թանկացման
Էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման դեմ հանդես եկող «Ո՛չ թալանին» քաղաքացիական նախաձեռնությունը հերթական հայտարարությունն է տարածել, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ:
Իշխանությունների ներկայացուցիչ Աբրահամյանի արած արտահայտությունը էլ.էներգիայի սակագնի չափի մասին փաստում է, որ նրանք գնում են բոլորիս կողմից կանխատեսված պարզամիտ շուկայական սցենարով և, համաժողովրդական ընդվզումից ընկրկած սկսել են իրենց սերիալային անհեռատես սակարկումները:
«Ո՛չ թալանին» նախաձեռնությունը, լավ հասկանալով վերոհիշյալ սուբյեկտների անընդունելի քայլերը, հայտարարում է, որ մենք մնում ենք մեր պահանջներում հաստատուն և կոչ ենք անում ազգաբնակչությանը՝ չտրվել խաբեությունների ու էլ ավելի մեծ թափով շարունակել պայքարը մինչ լիարժեք հաղթանակ՝ ոչ մի լումա ավել և վերանայել ներկա սակագինը՝ իջեցման նպատակով:
Ու նորից ենք հիշեցնում՝ եթե կոնկրետ քայլեր չարվեն Սարգսյան Սերժի կողմից հոսանքի ապօրինի, հակասոցիալական թանկացումը կասեցնելու ուղղությամբ, ապա մենք՝ օգտվելով օրենքով մեզ տրված բոլոր իրավունքներից, կդիմենք կտրուկ քայլերի։
Իշխանությունը պատկանում է ժողովրդին, իսկ ժողովուրդը չի հանդուրժելու վատ աշխատող իշխանավորների։ ՀՀ մարզերի հարգելի բնակիչներ, կոչ ենք անում մինչև հունիսի 19-ը գալ Երևան, որպեսզի հունիսի 19-ին միասնական ուժով հասնենք մեր իրավունքի իրացմանը։

19 июня на площади Свободы состоится митинг протеста против повышения тарифа на электроэнергию
Гражданская инициатива “Нет грабежу!”, выступающая против повышения стоимости электроэнергии, распространила очередное заявление, в котором говорится:
“Заявление представителя властей Абрамяна о размере тарифа на электроэнергию свидетельствует о том, что они осуществляют предсказанный нами примитивный рыночный сценарий и, отступив перед общенародным протестом, начали свой недальновидный “сериальный” торг.
Инициатива “Нет грабежу!”, хорошо понимая неприемлемость шагов вышеупомянутых субъектов, продолжает твердо настаивать на своих требованиях и призывает население не поддаваться обману, а с еще большим размахом продолжать борьбу до полной победы: не платить ни одной лумы больше и добиться пересмотра действующего тарифа с целью его снижения.
Мы еще раз напоминаем: если со стороны Сержа Саргсяна не будут предприняты конкретные шаги по пресечению незаконного, антисоциального повышения тарифов, то мы, пользуясь всеми предоставленнми нам законом правами, пойдем на решительные шаги.
Власть принадлежит народу, а народ не потерпит плохо работающих должностных лиц. Уважаемые жители областей, призываем вас до 19 июня приехать в Ереван, чтобы в указанный день общими усилиями добиться реализации наших прав.