Բարերարներ Ջորջ և Քերոլայն Նաջարյանները մեղադրվում են իրենց թալանող անձի կողմից
Ամերիկահայ բարերարներ Ջորջ և Քարոլայն Նաջարյանների դեմ քաղաքացիական դատարանում հայց է ներկայացվել Գրիգոր Իգիթյանի կողմից: Վերջինս գտնվում է ազատազրկման մեջ և կրում է իր պատիժը Նաջարյանների առանձնապես խոշոր չափերի հասնող գույքին խարդախությամբ տիրանալու համար: Իգիթյանը մեղավոր է ճանաչվել դատական բոլոր ատյաններում ավելի քան ութ տարվա լսումներից, դատավճիռներից և բողոքարկումներից հետո:
Ազատազրկման վայրից Գ. Իգիթյանը Երևանի Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում հայց է ներկայացրել Նաջարյանների դեմ: Նա պահանջում է փոխհատուցել ֆինանսական կորուստը, որ կրել է երկար տարիների ընթացքում իր կատարած հանցագործության բացահայտման և դատապարտման համար: Նշենք նաև, որ ներկայումս Նաջարյանների ունեցվածքը դեռ կալանքի տակ է, որն աննախադեպ երևույթ է ոչ միայն Հայաստանում, այլև արտերկրում:
Ըստ Նաջարյանների պաշտպանների` Իգիթյանի ներկայացրած հայցի բոլոր պահանջներն իրենց լուծումն են գտել իր դեմ հարուցված քրեական գործի դատական բազմաթիվ վճիռներում: Այս վճիռները հիմնավորելու բոլոր փաստարկները Իգիթյանի դեմ հաստատվել են Հայաստանի բոլոր դատական ատյաններում:
Ալինա
Ունեմ 4 երեխա,բնակվում եմ վարձով ,ունեմ ուսանող ,իսկ երեքը անչափահաս են ։ Ամուսին չունեմ,կարող եք օգնել ,որպեսզի ապահովեն երեխաներիս ապագան։ Շնորհակալություն

Benefactors Being Sued by Their Convicted Swindler
In a bizarre twist of fate, American-Armenian benefactors George and Carolann Najarian have been taken to civil court by none other than Grigor Igityan, the Armenian citizen who was found guilty of defrauding the couple in the first place out of money and property.
After a trial that dragged on for 8 years, Igityan was convicted on all counts and is now serving out his prison sentence in jail.
Igityan is claiming damages for financial losses allegedly sustained as a reult of his conviction.
In addition to the court case, the Najarians’ properties have been attached by the court. This is unprecedented in legal practice not only in Armenia, but elsewhere.
According to the Najarians’ attorneys in Armenia, all demands made in Igityan’s claim have been resolved through multiple court decisions in the criminal case brought against him.
The evidence to substantiate these decisions against Igityan was confirmed by the highest court there.