Վենեսուելայի նորանշանակ դեսպանն իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց արտգործնախարարին
Նոյեմբերի 9-ին Հայաստանում Վենեսուելայի Բոլիվարյան Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Խուան Վիսենտե Պարեդես Տոռեալբան (նստավայրը՝ ք. Մոսկվա) իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Ողջունելով հյուրին` Էդվարդ Նալբանդյանը հաջողություն մաղթեց նրան դիվանագիտական առաքելության իրականացման գործում և հույս հայտնեց, որ դեսպանն իր կարևոր ներդրումը կունենա Հայաստանի և Վենեսուելայի միջև հարաբերությունների զարգացման գործում:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության և բարեմաղթանքների համար` Վենեսուելայի դեսպանը վստահեցրեց, որ երկու բարեկամ երկրների միջև համագործակցությունն ամրապնդելու և ընդլայնելու համար առավելագույն ջանքեր կներդնի։
Նախարար Նալբանդյանն ու դեսպան Պարեդես Տոռեալբան քննարկեցին տարբեր ոլորտներում երկու երկրների փոխգործակցությանն, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնմանն առնչվող հարցեր: Երկուստեք կարևորվեց միջազգային կազմակերպություններում համագործակցությունը և միջխորհրդարանական կապերի ձևավորումը:

New Ambassador of Venezuela Presents Credentials to Armenian Foreign Minister
On November 9, Juan Vicente Paredes Torrealba, newly appointed Ambassador of Venezuela to Armenia (residence in Moscow) handed over copies of his credential to Armenia's Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian,
Welcoming the guest, Nalbandian wished success in the realization of his diplomatic mission and expressed hope that the Ambassador would implement important contributions to the development of relations between Armenia and Venezuela.
Expressing gratitude for the reception and good wishes, Ambassador of Venezuela affirmed that he would do his utmost to strengthen and expand cooperation between the two friendly states.
Minister Nalbandian and Ambassador Paredes Torrealba discussed issues on the cooperation of the states in different areas, expansion of the legal framework. The sides attached importance to the cooperation within international organizations and establishment of the parliamentary ties.