Վենեսուելայի նորանշանակ դեսպանն իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց արտգործնախարարին
Նոյեմբերի 9-ին Հայաստանում Վենեսուելայի Բոլիվարյան Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Խուան Վիսենտե Պարեդես Տոռեալբան (նստավայրը՝ ք. Մոսկվա) իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Ողջունելով հյուրին` Էդվարդ Նալբանդյանը հաջողություն մաղթեց նրան դիվանագիտական առաքելության իրականացման գործում և հույս հայտնեց, որ դեսպանն իր կարևոր ներդրումը կունենա Հայաստանի և Վենեսուելայի միջև հարաբերությունների զարգացման գործում:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության և բարեմաղթանքների համար` Վենեսուելայի դեսպանը վստահեցրեց, որ երկու բարեկամ երկրների միջև համագործակցությունն ամրապնդելու և ընդլայնելու համար առավելագույն ջանքեր կներդնի։
Նախարար Նալբանդյանն ու դեսպան Պարեդես Տոռեալբան քննարկեցին տարբեր ոլորտներում երկու երկրների փոխգործակցությանն, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնմանն առնչվող հարցեր: Երկուստեք կարևորվեց միջազգային կազմակերպություններում համագործակցությունը և միջխորհրդարանական կապերի ձևավորումը:

Новый посол Венесуэлы вручил копии верительных грамот министру иностранных дел Армении
9-го ноября новый посол Боливарианской Республики Венесуэла в Армении (резиденция в Москве) Хуан Висенте Паредес Тореалба вручил копии верительных грамот министру иностранных дел Эдварду Налбандяну.
Приветствуя гостя, Эдвард Налбандян пожелал ему удачи в осуществлении дипломатической миссии и выразил надежду, что посол внесет свой важный вклад в развитие отношений между Арменией и Венесуэлой.
Поблагодарив за прием и добрые пожелания, посол Венесуэлы заверил, что приложит максимальные усилия для укрепления и расширения сотрудничества между двумя дружественными странами.
Министр Налбандян и посол Паредес Тореалба обсудили вопросы, касающиеся углубления взаимодействия и расширения договорно-правовой базы между двумя странами в различных сферах. Стороны отметили важность сотрудничества в международных организациях и формирования межпарламентских связей.