Նալբանդյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցչին
Հունվարի 27-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Զալբերին: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ-ն:
Հանդիպմանը քննարկվեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման շուրջ ընթացող բանակցային գործընթացը, նախարար Նալբանդյանը Հերբերտ Զալբերին ներկայացրեց նախորդ ամիս Բեռնում տեղի ունեցած Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպման արդյունքները:
Հերբերտ Զալբերը վերահաստատեց Եվրոպական միության աջակցությունը Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին՝ ուղղված հիմնահարցի բացառապես խաղաղ կարգավորմանը:
Կողմերն անդրադարձան ՀՀ-ԵՄ համագործակցությանը, մտքեր փոխանակեցին Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության խորհրդի 16-րդ նիստի արդյունքների շուրջ:
Հայաստանի արտգործնախարարն ու ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչը անդրադարձան նաև Հարավային Կովկասի հարակից երկրներում և տարածաշրջաններում տեղի ունեցող գործընթացներին։

Министр иностранных дел Армении принял специального представителя ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии
27-го января министр иностранных дел Эдвард Налбандян принял специального представителя Европейского союза (ЕС) по Южному Кавказу и кризису в Грузии Герберта Зальбера.
В ходе встречи стороны обсудили переговорный процесс по урегулированию карабахской проблемы. Министр Налбандян представил Герберту Зальберу результаты прошедшей в прошлом месяце в Берне встречи президентов Армении и Азербайджана.
Герберт Зальбер вновь подтвердил поддержку Европейского союза усилиям сопредседателей Минской группы, направленным на исключительно мирное урегулирование проблемы.
Стороны коснулись сотрудничества Республика Армения-ЕС, обменялись мнениями относительно результатов 16-го заседания Совета сотрудничества Армения - ЕС.
Министр иностранных дел Армении и специальный представитель ЕС коснулись также процессов, проходящих в соседних странах и регионах Южного Кавказа.