ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչին
Փետրվարի 3-ին Լեռնային  Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի  նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի  անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ-ից:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, մասնավորապես, Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից իրականացվող դիտարկումների վերաբերյալ:
Երկուստեք կարևորվել է շփման գծում իրավիճակի կայունության պահպանումը։
Անդրադարձ է կատարվել նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի  գրասենյակի գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցերի և առաջիկա ծրագրերին:

3 февраля  министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики  Карен Мирзоян принял  Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспшика.
В ходе встречи стороны  обменялись мнениями  по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес,  в частности,  касающихся ситуации на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана, а также мониторингов, проводимых офисом Личного представителя Действующего председателя  ОБСЕ.
Стороны подчеркнули важность сохранения стабильности на линии соприкосновения.
Также был затронут ряд вопросов, касающихся деятельности и дальнейших планов офиса Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ.