Նալբանդյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի փոխտեղակալին
Մարտի 2-ին արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Պաշտպանական պլանավորման և ծրագրավորման գծով ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի փոխտեղակալ Ջոնաթան Փերիշին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Նալբանդյանը դրական գնահատեց տարբեր ծրագրերի շրջանակներում Հայաստան – ՆԱՏՕ շարունակական համագործակցության արդյունքում արձանագրված ձեռքբերումները:
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, նշեց, որ Հայաստանի և Հյուսիսատլանտյան դաշինքի միջև հարաբերությունները բարձր մակարդակի վրա են և կարևորեց Հայաստան - ՆԱՏՕ 2014-2016թթ. Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի (ԱԳԳԾ) իրականացումը:
Զրուցակիցներն անդրադարձան Հայաստան - ՆԱՏՕ քաղաքական երկխոսությանը, միջազգային խաղաղապահ գործողություններին Հայաստանի արդյունավետ մասնակցությանը, ՀՀ զինված ուժերում բարեփոխումների իրականացմանը, արտակարգ իրավիճակների կանխարգելման գործում փոխգործակցությանը:
Հանդիպման օրակարգում էին հաջորդ շաբաթ նախատեսված Հայաստան + 28 ձևաչափով Հյուսիսատլատյան խորհրդի նիստի նախապատրաստական աշխատանքները։
Արտգործնախարար Նալբանդյանը ներկայացրեց Ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի եռանախագահ երկրների ջանքերը՝ ընդգծելով միջնորդների գործունեությանը սատարելու անհրաժեշտությունը:

Министр иностранных дел Армении принял заместителя помощника генерального секретаря НАТО
2-го марта министр иностранных дел Эдвард Налбандян принял заместителя помощника генерального секретаря НАТО по вопросам и политического и оборонного планирования  Джонатана Пэриша.
Приветствуя гостя, министр Налбандян положительно оценил зарегистрированные в результате продолжительного сотрудничества Армения - НАТО достижения в рамках различных программ.
Заместитель ассистента генерального секретаря НАТО, поблагодарив за прием, отметил, что отношения между Арменией и Североатлантическим альянсом находятся на высоком уровне, и отметил важность осуществления Плана действий индивидуального партнерства (ПДИП) Армения - НАТО на 2014-2016гг.
Собеседники коснулись политического диалога Армения - НАТО, эффективного участия Армении в международных миротворческих операциях, проведения реформ в Вооруженных силах Республики Армения, взаимодействия в предотвращении чрезвычайных ситуаций.
На повестке дня была подготовка заседания Североатлантического совета в формате Армения + 28.
Министр иностранных дел Налбандян представил усилия Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ по мирному урегулированию карабахской проблeмы, подчеркнув необходимость содействия деятельности посредников.