Գիշերվա ընթացքում արձանագրվել է դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ
Արցախի պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 13-ի լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել: Որոշ հատվածներում եղել են կրակի դադարեցման շուրջ ձեռքբերված բանավոր պայմանավորվածության խախտումներ:
Մասնավորապես առաջնագծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) և հարավարևելյան (Հադրութ) ուղղություններով հակառակորդը 82 մմ-ոց (1 արկ), 60 մմ-ոց (11 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետերից (25 արկ) արկակոծել է հայկական դիրքերը: Գիշերվա ընթացքում արձանագրվել է նաև դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ: Ժամը 04:55-ի սահմաններում հակառակորդի հատուկ նշանակության ջոկատների կողմից հարավային ուղղությամբ ձեռնարկված գործողությունը ժամանակին հավաստանշվել է հայ դիրքապահների կողմից և հետ շպրտվել:
«ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են պահպանել կրակի դադարեցման շուրջ կողմերի միջև ձեռքբերված բանավոր պայմանավորվածությունը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»,- հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ-ն:

Ночью противник предпринял попытку диверсионно-разведывательного проникновения
Оперативная ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в ночь с 13 на 14 апреля не претерпела существенных изменений, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
На некоторых участках были зафиксированы нарушения устной договоренности о прекращении огня. В частности, на северо-восточном (Мартакертском) и юго-восточном (Гадрутском) направлениях противник  обстрелял армянские позиции из минометов 82 мм  (1 снаряд), 60 мм (11 снарядов) и гранатометов (25 снарядов).
Ночью была также предпринята попытка диверсионно-разведывательного прониковения. Армянские подразделения вовремя зафиксировали осуществленные около 04:55 на южном направлении действия отрядов спецназначения противника и отбросили их на исходные позиции.
Передовые подразделения Армии обороны Арцаха продолжают соблюдать договоренность о прекращении огня и уверенно выполняют поставленные перед ними боевые задачи. Об этом говорится в сообщении МО НКР.