Վարչապետն ընդունել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավարին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովին:
Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Ավակովին նոր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և վստահություն հայտնել, որ նրա գործունեությունը կնպաստի ԵԱՀԿ-ի և ՀՀ կառավարության միջև արդեն իսկ ձևավորված ակտիվ համագործակցության հետագա զարգացմանն ու ամրապնդմանը: Հովիկ Աբրահամյանն արդյունավետ է գնահատել ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի գործունեությունը մեր երկրի տարբեր ոլորտներում բարեփոխումների իրականացման, այդ թվում՝ օրենսդրական դաշտի, գործարար միջավայրի բարելավման, մարդու իրավունքների պաշտպանության, էլեկտրոնային կառավարման զարգացման գործում:
ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավարը վստահեցրել է, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում կանի հնարավորը՝ արդեն ձևավորված բարձր մակարդակի համագործակցությունն առավել զարգացնելու և խորացնելու համար: Արգո Ավակովը նշել է, որ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը կշարունակի իր ակտիվ համագործակցությունը ՀՀ իշխանությունների հետ՝ Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումներն արդյունավետ կյանքի կոչելու համար:
ՀՀ վարչապետը և Արգո Ավակովն անդրադարձել են նաև Հայաստանում սահմանադրական բարեփոխումների շրջանակում իրականացվող օրենսդրական կարգավորումներին, Ընտրական օրենսգրքի ընդունման ուղղությամբ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի հետ համագործակցությանը:

Armenian Prime Minister Welcomes New Head of OSCE Office in Yerevan
Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan today hosted Ambassador Argo Avakov, newly appointed to the post of the Head of the OSCE Office in Yerevan.
Abrahamyan stressed the positive role that the Office has played in facilitating various reforms in Armenia, singling out the legislative sector, improvement of the business arena, and the defense of human rights.
Before joining the OSCE, Ambassador Avakov served as Chief Adviser at the Foreign Policy Directorate of the Presidential Administration of the Russian Federation since 2008. Between 1998 and 2008 he held several posts within the United Nations Development Programme. His previous diplomatic postings include several senior positions at the Foreign Ministry in the Russian Federation; earlier he served at the embassies in Nepal and Sri Lanka.
Ambassador Avakov holds an M.A. in oriental studies from Moscow State University. He speaks Russian, English, Nepali, Hindi and Armenian.