Հալաբյան փողոցում ավտոբուս է պայթել. կա երկու զոհ և վեց վիրավոր (թարմացվող)
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը հայտնում է, որ ապրիլի 25-ին, ժամը 21.51-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Հալաբյան փողոցի թիվ 11 շենքի մոտ ավտոբուսում տեղի է ունեցել պայթյուն, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է օգնություն:
Դեպքի վայր են մեկնել ՃԿԱԿ ՕԽ-ն, ՀՆՓԱԻԿ փրկարարական ջոկատը և երկու մարտական հաշվարկ:
Դեպքի վայրում է գտնվում ՃԿԱԿ պետ, փ/ծ գնդապետ Հ. Խանգելդյանը:
Ըստ նախնական տվյալների՝ կան 6 տուժած և 2 զոհ:
Լրացված
Դեպքի վայրում են գտնվում ԱԻ նախարար Ա. Երիցյանը, ՓԾ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, փ/ծ գեներալ-մայոր Վ. Գաբրիելյանը, ՓԾ տնօրենի տեղակալ, փ/ծ գնդապետ Ա. Ցոլակյանը, ԵՓՎ պետ, փ/ծ գնդապետ Մ. Ղազարյանը և ՃԿԱԿ պետ, փ/ծ գնդապետ Հ. Խանգելդյանը:
Պարզվել է, որ պայթյունը տեղի է ունեցել թիվ 63 երթուղու ավտոբուսում: Ըստ նախնական տվյալների՝ կան 6 տուժած և 1 զոհ: Տուժածները տեղափոխվել են «Արմենիա» ՀԲԿ:

На улице Алабяна взорвался автобус: два человека погибли, шестеро ранены (обновляется)
Министерство чрезвычайных ситуаций РА сообщает, что 25 апреля в 21.51 поступил сигнал о том, что на улице Алабяна в Ереване, около дома номер 11 взорвался автобус. Есть пострадавшие, требуется помощь.
На место происшествия прибыли отряд спасателей и два боевых расчета.
По предварительным данным, пострадали шесть человек, двое погибли.
На месте происшествия находятся министр чрезвычайных ситуаций А.Ерицян, временно исполняющий обязанности директора Спасательной службы, генерал-майор В.Габриелян, другие лица.
Выяснилось, что взрыв произошел в автобусе 63-го маршрута. По предварительным данным, шесть человек ранены, один погиб. Пострадавшие доставлены в медцентр “Армения”.