Այս գիշեր հակառակորդը կիրառել է զենիթային կայանք․ ունենք 2 զոհ
Ապրիլի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում հակառակորդը կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 80 անգամ` օգտագործելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 (3 արկ), 82 (4 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (57 արկ) և ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք (11 կրակոց): Այս մասին հայտնում է Արցախի Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը։
Շփման գծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղությամբ հակառակորդը հերթական անգամ անարդյունավետ կիրառել է նաև SPIKE տիպի հակատանկային կառավարվող հրթիռ (1 հատ):
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատժիչ գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը լռեցվել է:
Հակառակորդն օգտագործել է նաև զրահատեխնիկա, մասնավորապես` 60 (26 արկ), 82 (75 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՌՊԳ-7 (7 արկ), ՀՀՆ-9 (2 արկ)  ու  ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (3 արկ), ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք (200 կրակոց), TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռային կայանք և տանկ: Բացի մարտական հենակետերից, հակառակորդը ՄՄ-21 (Գրադ) կայանքից արկակոծման է ենթարկել Մարտակերտ բնակավայրը (14 արկ): Հրետանային կրակ է վարվել նաև Մատաղիսի ուղղությամբ (8 արկ):
Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունների խախտման հետեւանքով` մահացու վիրավորումներ են ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայողներ Տիգրան Մխիթարի Պողոսյանը (ծնվ. 1992թ.) և Արամ Նիկոլայի Առուշանյանը (ծնվ. 1972թ.):
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը միանում է կորստյան ծանր վշտին և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Հակառակորդի ագրեսիվ գործողությունները չեզոքացնելու նպտակով` ղարաբաղյան բանակը դիմել է կանխարգելիչ քայլերի և թիրախային հարվածներ հասցրել նրա առաջնային դիրքերին ու կրակային հենակետերին` պատճառելով կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի նշանակալի կորուստներ:

Минувшей ночью противник применил зенитную установку: два человека погибли
В ночь с 24 на 25 апреля противник более 80 раз нарушил договоренность о прекращении огня, использовав огнестрельное оружие различного калибра: минометы 60 мм (3 снаряда), 82 мм (4 снаряда), гранатометы РПГ-17 (57 снарядов), зенитную установку ЗУ-23-2 (11 выстрелов). Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны Арцаха.
На северо-восточном (Мартакерт ) направлении линии соприкосновения противник в очередной раз безрезультатно применил противотанковую управляемую ракету SPIKE.
В результате осуществления карательных мер передовыми подразделениями АО активность противника была подавлена.
Противник использовал также бронетехнику: минометы 60 мм (26 снарядов), 82 мм (75 снарядов), гранатометы РПГ-7 (7 снарядов), АГС-17 (3 снаряда), зенитную установку ЗУ-23-2 (200 выстрелов), реактивную ракетную установку TR-107 и танк.
Помимо боевых позиций, противник обстрелял из установки “Град” Мартакерт (14 снарядов) и Матахис (8 снарядов).
В результате нарушения азербайджанской стороной договоренности о прекращении огня погибли военнослужащие-контрактники Армии обороны Погосян Тигран Мхитарович (1992 г.р.) и Арушамян Арам Николаевич (19972 г.р.)
МО Арцаха разделяет горечь утраты и выражает соболезнования семье, родным и сослуживцам погибших.
С целью нейтрализации агрессивных действий противника АО Арцаха предприняла превентивные шаги и нанесла точечные удары по передовым позициям и огневым точкам противника, причинив значительные технические и человеческие потери.