«Լուրեր ունենք, որ Լամբարյանը խոշտանգված է». փաստաբան
Փաստաբան Ինեսսա Պետրոսյանը ահազանգում է, որ «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արմեն Լամբարյանի մայրը իրեն օրեր առաջ դիմել է՝ որդու պաշտպանությունը իրականացնելու համար, սակայն վարույթ իրականացող մարմինը մինչ օրս նրան չի ներգրավում գործին:
Հուլիսի 29-ին Լամբարյանը ծանր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «էրեբունի» բժշկական կենտրոն, և մինչ օրս քննիչը Պետրոսյանին որպես պաշտպան չի ներգրավում` պարզաբանելով, որ դեռ քննչական գործողություններ են անհրաժեշտ:
«Լուրեր ունենք, որ Լամբարյանը խոշտանգված է: Ես չեմ կարող ներս մտնել, թեև խափանման միջոց դեռևս չի ընտրվել: Հիվանդանոցում շատ խիստ հսկողություն է: Քննիչը  պետք է գա, ինձ ուղեկցի Լամբարյանի մոտ, որից հետո, երբ Լամբարյանը ինձ՝ որպես պաշտպան ներգրավելու իր համաձայնությունը կտա, արդեն օրենքի ուժով կկարողանամ նրան տեսակցել: Այնինչ, այս պահին խոչընդոտում են իմ աշխատանքը՝ ինձ գործում չներգրավվելով»,- նշում է փաստաբանը:
Պետրոսյանի խոսքով` օրեր շարունակ տարբեր մարդիկ իրեն դիմում են՝ խնդրելով ճշտել խոշտանգման հանգամանքը, սակայն ո՛չ քննիչը, ո՛չ բժշկական անձնակազմը չի հերքում կամ հաստատում տեղեկատվությունը:
Փաստաբանը տեղյակ է, որ Լամբարյանը դեռ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, առողջական վիճակը ծանր է, սակայն գիտակցությունը տեղն է: Հաշվի առնելով այս հանգամանքը` փաստաբանը նշում է, որ Լամբարյանը կարող է տալ իր պաշտպանությունը իրականացնելու համաձայնությունը:

«У нас есть сведения, что Ламбаряна подвергали пыткам» - адвокат
Адвокат Инесса Петросян сообщила, что несколько дней назад к ней обратилась мать члена группы «Сасна црер» Армена Ламбаряна с целью быть вовлеченной в уголовное дело в качестве защитника сына, однако осуществляющий производство орган до сих пор не отреагировал на эту инициативу.
29 июля Ламбарян с тяжелыми телесными повреждениями был доставлен в медцетр «Эребуни». Следователь по сей день не вовлекает в дело в качестве защитника Инессу Петросян, мотивируя это необходимостью проведения следственных действий.
«У нас есть сведения, что Ламбаряна подвергали пыткам. Я не могу пройти к нему, хотя мера пресечения до сих пор не избрана. В больнице установлен строгий контроль. Следователь должен проводить меня к Ламбаряну, и если он даст согласие на вовлечение меня в качестве защитника, то я, согласно закону, уже смогу видеться с ним. Между тем меня до сих пор не вовлекают в это дело, тем самым препятствуя моей работе»,- отметила адвокат.
По ее словам, уже несколько дней к ней обращаются различные лица с просьбой уточнить факт применения к Ламбаряну пыток, между тем ни следователь, ни медперсонал не отрицают и не подтверждают эту информацию.
Инессе Петросян известно, что Армен Ламбарян все еще находится в реанимационном отделении в тяжелом состоянии, но он в сознании. Учитывая данное обстоятельство, адвокат отмечает, что Ламбарян может дать согласие на осуществление своей защиты.