Շահեն Հարությունյանին բերմա են ենթարկել, երեք ժամ անց՝ ազատ արձակել
Այսօր՝ 14։10-ի սահմաններում, Աբովյան-Իսահակյան փողոցից բերման են ենթարկել Շահեն Հարությունյանին, այնուհետ երեք ժամ անց՝ ազատ արձակել։  «Հետքի» հետ զրույցում Հարությունյանը նշեց, որ նրան բերման են ենթարկել ոստիկանության Կենտորնի բաժանմունք՝ սառը զենք կրելու կասկածանքով։
«Այնքան շատ են ինձ բերման ենթարկում, որ չեմ իմանում՝ որն է տեղին, որն անտեղին։ Չնայած, այսքան ժամանակ ինձ բերման ենթարկած որևէ դեպք տեղին չի եղել, սա ևս բացառություն չէր։ Ինձ համար էլ սա շոկային էր. չեմ հասկանում՝ ինչ է կատարվում»,-նշում է նա։
Ոստիկանները Հարությունյանի մոտ միայն երկաթյա կտոր են հայտնաբերել, նրա խոսքով՝ չի էլ հիշում՝ ոնց է դա իր մոտ հայտնվել, սակայն ոստիկանական բաժանմունքում, ըստ նրա, նշել են՝ երկաթյա այդ կտորում հանցակազմ չկա, սակայն ուղարկել են փորձաքննության։
Շահենի փոխանցմամբ՝ ոստիկանական բաժանմունքում հրաժարվել է որևէ փաստաթուղթ ստորագրելուց, բացատրություն և ցուցմունք տալուց։

Шагена Арутюняна подвергли приводу, а через три часа отпустили
Сегодня около 14։10 с перекрестка улиц Абовяна и Исаакяна приводу в отделение полиции был подвергнут сын Шанта Арутюняна Шаген Арутюнян. Спустя три часа юноша был отпущен. В беседе с Hetq.am Шаген отметил, что его доставили в отделение полиции Центрального округа столицы по подозрению в ношении холодного оружия.
“Меня так часто подвергают приводу, что я уже не могу понять, какой из них к месту, а какой – нет. Однако до сих пор ни один привод не был к месту. Исключением не стал и нынешний. Для меня это шок, я не понимаю, что происходит”,- сказал Шаген Арутюнян.
Полицейские обнаружили у него только кусок железа. Шаген сказал, что не помнит, откуда он у него оказался. В отделении полиции отметили, что состава преступления нет, тем не менее найденный предмет отправили на экспертизу.
В отделении полиции Шаген Арутюнян отказался подписывать какой-либо документ, давать объяснение и показания.