Արայիկ Խանդոյանը խնդրել է շնորհակալություն հայտնել իրեն ընտրողներին
Ծաղկահովիտ համայնքի ղեկավարի թեկնածությունում պարտված «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանը փաստաբանին խնդրել է իր փոխարեն շնորհակալություն հայտնել իրեն ընտրած 257 քաղաքացիներին։
«Երեկ եմ տեսակցել Խանդոյանին, տրամադրությունը գերազանց էր, հուսահատության նշույլ չկար։ Ասեց՝ պարտվելու մասին անգամ խոսք չի կարող գնալ։ Այս ընտրությունները ապացուցեցին, որ «Սասնա ծռեր»-ի այն գաղափարախոսությունը, որ ընտրությունները միջոց չեն ներկայիս իշանությունների ազատվելու, օրինական ճանապարհով իշխանափոխություն անելու։ Այս հանգամանքերը ևս մեկ անգամ հաստատվեց հենց Ծաղկահովիտ համայնքի օրինակով»,- նշում է փաստաբանը։
Խանդոյանը, ըստ փաստաբանի, նաև հաղթանակ է համարել այդքան սահմանափակումներով, ճնշումներով ձեռք բերված քվեները` ասելով, որ Ծաղկահովիտի 257 բնակիչ ընտրել է ազատությունը, ոչ ասելով ստրկությանը, համարձակորեն գնալով ժողովրդի կողմը։
Պապիկյանի դիտարկմամբ՝ իր պաշտպանյալը որևէ կերպ չի կարողացել նախընտրական քարոզարշավ իրականացրել, քանի որ միայն քվեարկությանը նախորդող վերջին երեք օրերին է հանդիպում ունեցել իր վստահված անձանց հետ և մինչ այդ էլ համայնքից հեռացրել էին նրա երկու պաստառներից մեկը։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 18-ին Ծաղկահովիտում համայնքի ղեկավարի և ավագանու անդամների ընտրություններ էին։ Համայնքի ղեկավարի թեկնածուներից մեկը «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանն էր, ով հավաքել էր 257 քվե՝ պարտվելով անկուսակցական Նորաին Հակոբյանին:

Араик Хандоян попросил поблагодарить тех, кто голосовал за него
Член группы “Сасна црер” Араик Хандоян, проигравший на выборах руководителя общины Цахкаовит, через своего адвоката попросил выразить благодарность 257 гражданам, которые голосовали за него.
“Вчера я виделся с Хандояном, он был в отличном настроении, абсолютно не разочарован. Сказал, что о поражении не может быть и речи. Эти выборы доказали правоту группы “Сасна црер”, которая утверждала, что выборы – не способ избавиться от нынешней власти и добиться ее смены законным путем. Это еще раз подтвердилось на примере общины Цахкаовит”,- отметил адвокат.
По его словам, одно то, что, несмотря на массовые ограничения и оказание давления, 257 цахкаовитцев выбрали свободу, сказав “нет” рабству, уже является победой.
Напомним, что 18 сентября в Цахкаовите прошли выборы руководителя общины и членов совета старейшин. Одним из кандидатов в члены совета старейшин был член группы “Сасна црер” Араик Хандоян, за которого проголосовали 257 избирателей. Хандоян проиграл беспартийному Нораину Акопяну.