Երկու նոր նամականիշ՝ նվիրված Սերգեյ Փարաջանովի թանգարանին
2016 թվականի նոյեմբերի 18-ին մարվեցին և շրջանառության մեջ դրվեցին երկու նամականիշ՝ նվիրված «Հայաստանի թանգարաններ. Սերգեյ Փարաջանովի թանգարան» թեմային:
300 ՀՀ դրամ և 380 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշերը տպագրված են Ֆրանսիայի «Կարտոր» տպագրատանը:
300 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է Սերգեյ Փարաջանովի թանգարանի ճակատային հատվածը, իսկ 380 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը ներկայացնում է Ս. Փարաջանովի թանգարանի սրահների կոլաժային պատկերը:
Նամականիշերի մարումն իրականացրեցին «Հայփոստ» ՓԲԸ հավատարմագրային կառավարիչ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը և Սերգեյ Փարաջանովի թանգարանի տնօրեն Զավեն Սարգսյանը:

Yerevan: Two New Stamps Dedicated to the Sergey Paradjanov Museum
On November 18, two postage stamps dedicated to the theme “Museums of Armenia. Sergey Paradjanov Museum” were cancelled and put into circulation.
The postage stamps, with nominal values of 300 AMD and 380 AMD, were printed in the Cartor printing house in France. They were designed by David Dovlatyan.
The postage stamp with nominal value of 300 AMD depicts a part of the facade of the Sergey Paradjanov Museum and the stamp with nominal value of 380 AMD represents the collage image of the halls of the S. Paradjanov Museum.
The postage stamps were cancelled by the “HayPost” CJSC Trust Manager Juan Pablo Gechidjian, the President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan and the Director of the Sergey Paradjanov Museum Zaven Sargsyan.