«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի 19-րդ հեռուստամարաթոնի արդյունքը կազմում է 15,428,777 ԱՄՆ դոլար
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Հեռուստամարաթոն 2016-ը, որն անցկացվեց «Իմ Արցախը» խորագրի ներքո, արձանագրեց 15,428.777 ԱՄՆ դոլարի նվիրատվություն եւ նվիրատվության խոստում: Հանգանակությունները կնպատակաուղղվեն Արցախի տուժած բնակավայրերի վերականգնմանը, խաղաղ բնակչության անվտանգությանն ու պաշտպանությանն ուղղված միջոցառումներին, ինչպես նաեւ Արցախի բազմազավակ ընտանիքների համար առանձնատների կառուցմանը: «Հայաստանում եւ Արցախում կշարունակվեն  նպատակային ծրագրերը»,- նշված է հիմնադրամի տարածած մամուլի հաղորդագրության մեջ:
Առաջիկա օրերին իրենց հանգանակություններով հեռուստամարաթոնին կմիանան նաեւ Հիմնադրամի տեղական մարմինները Բրազիլիայում (նոյեմբերի 26-27` հեռախոսամարաթոն), Լիբանանում (դեկտեմբերի 7` ռադիոթոն) եւ Մեծ Բրիտանիայում (դեկտեմբերի 11` հեռախոսամարաթոն եւ բարեգործական քայլարշավ):
Հեռուստամարաթոն 2016-ի խոշոր նվիրատուներն են` Անդրանիկ եւ Սեդա Բաղդասարյանները (ԱՄՆ)` 5 միլիոն ԱՄՆ դոլար, Սամվել Կարապետյանը (ՌԴ)` 1 միլիոն ԱՄՆ դոլար, Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը (ՀՀ)` 350 000 ԱՄՆ դոլար, Ռեյ Հարթունյանը (ԱՄՆ)` 200 000 ԱՄՆ դոլար, Սամվել Ալեքսանյանը (ՀՀ)` 200 000 ԱՄՆ դոլար, Վարուժան Գրիգորյանը (ՀՀ)` 100 000 ԱՄՆ դոլար, «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ն (ՀՀ)` 100 000 ԱՄՆ դոլար, Հակոբ Բաղդասարյանը (ԱՄՆ)` 100 000 ԱՄՆ դոլար, Գագիկ Ծառուկյանը (ՀՀ)` 100 միլիոն ՀՀ դրամ, «Գրանդ Հոլդինգը» (ՀՀ)` 60 միլիոն ՀՀ դրամ եւ Մաքուր երկաթի գործարանը (ՀՀ)` 20 միլիոն ՀՀ դրամ:

The Hayastan All-Armenian Fund’s 19th annual International Telethon raised $15,428,777 in donations and pledges.
Proceeds from the pan-national event, which took place on November 24 under the slogan “My Artsakh,” will benefit the rebuilding of war-ravaged communities in Artsakh, emergency and disaster preparedness for Artsakh, and the construction of homes for Artsakh families with multiple children. In addition to these initiatives, donor-specified projects as well as projects within the framework of the fund’s core development programs will continue to be implemented in Armenia and Artsakh.
The total dollar amount announced at the conclusion of the Telethon includes proceeds from various fundraising campaigns and events carried out by the fund’s worldwide affiliates and Executive Board during 2016. Three more events will round out the Hayastan All-Armenian Fund’s 2016 fundraising campaigns. They include the phoneathon of the organization’s Brazilian affiliate, on November 26 and 27; the radiothon of the Lebanese affiliate, on December 7; and the phoneathon and benefit walk of the British affiliate, on December 11.