Երևանում բացվել է Կառլեն Եսայանի անվան պոլիկլինիկան, Ծաղկաձորում` «Արարատ Ռեզորտ» հյուրանոցային համալիրը
Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել Երևանի Կառլեն Եսայանի անվան պոլիկլինիկայի վերաբացմանը: Մայրաքաղաքի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում գտնվող այս համաբուժարանի հիմնանորոգման աշխատանքների և կահավորման ֆինանսավորումը՝ շուրջ 500 մլն դրամ, ամբողջությամբ իրականացվել է Եսայանների ընտանիքի կողմից: Այս մասին տեղեկացնում է նախագահի պաշտոնական կայքը:
Երևանի քաղաքապետի, առողջապահության ոլորտի պատասխանատուների և Հայաստանի վաստակավոր բժիշկ Կառլեն Եսայանի ընտանիքի անդամների ուղեկցությամբ Սարգսյանը շրջայց է կատարել բուժհաստատությունում, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին, առողջապահական որակյալ ծառայություն մատուցելու նպատակով հաստատությունում ստեղծված պայմաններին, զրուցել բուժանձնակազմի ներկայացուցիչների հետ:
Սարգսյանին ներկայացրել են, որ բուժհաստատության ավելի քան 170 աշխատակիցների աշխատանքի և պոլիկլինիկայում հաշվառված շուրջ 45000 քաղաքացիների որակյալ սպասարկման համար ապահովված են անհրաժեշտ պայմաններ:
Շրջայցի ընթացքում առողջապահության նախարարության պատասխանատուները Սարգսյանին ներկայացրել են նախարարության կողմից առողջության առաջնային պահպանման օղակում իրականացվող զանգվածային սկրինինգային ծրագրերի ընթացքը: Անդրադարձ է եղել նաև ամբուլատոր-պոլիկլինիկական օղակի աշխատանքների կազմակերպման խնդիրներին:
Տեղի է ունեցել նաև Հայաստանի վաստակավոր բժիշկ Կառլեն Եսայանի բրոնզաձույլ արձանի բացման արարողությունը:
Սարգսյանն այնուհետև աշխատանքային այցով մեկնել է Կոտայքի մարզ: Նա Ծաղկաձորում ներկա է գտնվել «Արարատ Ռեզորտ» հյուրանոցային համալիրի պաշտոնական բացման արարողությանը, շրջել է միջազգային առաջատար հյուրանոցների չափանիշներին համապատասխանող հյուրանոցային համալիրում, ծանոթացել կատարված աշխատանքներին, իրականացված 7 մլրդ 500 մլն դրամի ներդրումներին, ստեղծված շուրջ 120 աշխատատեղերին և առաջարկվող ծառայությունների որակին:
Ծաղկաձորի քաղաքապետը Սարգսյանին ներկայացրել է «ՀՀ քաղաքային համայնքների զարգացման» ծրագրով Ծաղկաձորում իրականացվելիք ենթակառուցվածքային ներդրումների ուղղությունները և համայնքի զարգացման առաջնահերթությունները:

Президент присутствовал на церемониях открытия капитально отремонтированной поликлиники в столице и новой гостиницы в Цахкадзоре
Президент Серж Саргсян сегодня присутствовал на открытии после капитального ремонта ереванской поликлиники имени Карлена Есаяна. Финансирование работ по капитальному ремонту находящейся в столичном административном районе Канакер-Зейтун поликлиники, порядка 500 млн драмов, полностью обеспечено семейством Есаянов.
В сопровождении мэра Еревана, ответственных должностных лиц сферы здравоохранения и членов семьи заслуженного врача РА, светлой памяти Карлена Есаяна Президент Республики совершил экскурсию по медицинскому учреждению, ознакомился с реализованными работами, условиями, созданными в учреждении для оказания качественных услуг в области здравоохранения, побеседовал с представителями медицинского персонала.
Президенту РА доложили, что для более чем 170 сотрудников медицинского учреждения и находящихся на учёте в поликлинике порядка 45000 граждан обеспечены необходимые условия для качественного обслуживания.
В ходе экскурсии ответственные должностные лица министерства здравоохранения РА представили Президенту ход программы массового скрининга, которая осуществляется министерством в первичном звене охраны здоровья. Были затронуты также вопросы организации работы в амбулаторно-поликлиническом звене.
В присутствии Президента Республики состоялась также церемония открытия бронзового памятника заслуженному врачу РА Карлену Есаяну.
Затем Президент с рабочим визитом отправился в Котайкский марз (область). Серж Саргсян в Цахкадзоре присутствовал на церемонии официального открытия гостиничного комплекса "Арарат Резорт". Президент обошёл соответствующий передовым международным гостиничным критериям гостиничному комплексу, ознакомился с осуществлёнными работами, реализованными инвестициями в размере 7млрд 500 млн драмов, созданными порядка 120 рабочими местами и качеством предлагаемых услуг.
Мэр Цахкадзора представил Президенту Саргсяну направления инфраструктурных инвестиций, которые будут осуществлены в Цахкадзоре по программе "Развитие городских общин РА", и приоритеты развития общины.