Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ
Համբուրգում ընթացող ԵԱՀԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարների 23-րդ խորհրդի շրջանակներում Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 8-ին հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի, Ստեֆան Վիսկոնտիի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
ԱԳՆ-ն հայտնում է, որ հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն առնչվող մի շարք հարցերի։ Այս առումով, Էդվարդ Նալբանդյանն ընդգծել է, որ Ադրբեջանն արդեն մի քանի ամիս է, որ մերժում է իրականացնել Վիեննայի և Սանկտ-Պետերբուրգի գագաթաժողովներին նախագահների մակարդակով ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ դրանով իսկ խոչընդոտելով բանակցային գործընթացի առաջ մղման նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանը։

On the sidelines of the 23rd Ministerial Council of the OSCE member-states on December 8 Edward Nalbandian, Foreign Minister of Armenia, had a meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, James Warlick, Stéphane Visconti and Andrzej Kasprzyk, Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office.
During the meeting, the sides discussed a number of issues related to the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh issue. In this regard, Edward Nalbandian emphasized that for months Azerbaijan has been refusing to implement the agreements reached on the level of Presidents at the Vienna and St. Petersburg summits, thus hindering the creation of conducive conditions for the advancement of the negotiation process.