Սոնա Տռուզյան. «Երեխաները բռնի մահվան զոհ են դարձել»
Այսօր՝ 15։30-ի սահմաններում, Սպիտակ քաղաքի բնակելի շենքի շքամուտքերից մեկում կախված վիճակում հայտնաբերվել է 1971 թ. ծնված կնոջ դի, իսկ տանը եղել են անչափահաս երկու երեխաների դիեր։
Դեպքի վայր են ժամանել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ Լոռու մարզային քննչական վարչության պետ Թաթուլ Շուշանյանի գլխավորությամբ, քրեագետներ եւ դատաբժիշկներ:
«Դատաբժիշկները զննել են երեխաների մարմինները, և հայտնաբերել են վնասվածքներ երեխաների պարանոցների շրջանում։ Այս պահին կարող ենք փաստել, որ երեխաները բռնի մահվան զոհ են դարձել»,- «Հետք»-ի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Սոնա Տռուզյանը՝ մանրամասնելով դեպքի վերջին տվյալները։
Այս պահին ևս դեպքի վայրում քննչական խումբը բժիշկների և փորձագետների հետ միասին շարունակում է աշխատանքը։ Ձեռնարկվում են համալիր քննչական գործողություններ, քննություն է տարվում` պարզելու դեպքի մանրամասները։

Сона Трузян: “Дети стали жертвами насильственной смерти”
Сегодня около 15։30 в одном из подъездов жилого дома в городе Спитаке была обнаружена повешенной женщина, 1971 г.р., а в доме была найдены тела двух несовершеннолетних детей.
На место происшествия прибыла оперативно-следственная группа во главе с начальником следственного управления Лорийской области Татулом Шушаняном, а также криминалисты и судмедэксперты.
Последние, осмотрев тела детей, обнаружили повреждения в области шеи. “На данный момент можем констатировать, что дети стали жертвами насильственной смерти”,- сказала в беседе с Hetq.am пресс-секретарь Следственного комитета РА Сона Трузян.
Следователи вместе с врачами и экспертами продолжает работать на месте происшествия. Ведется следствие с целью выяснения всех обстоятельств произошедшего.