Քննարկվել են Հայաստանում «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ» ընկերության գործունեության ընդլայնմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ» ընկերության տարածաշրջանային տնօրեն Քիթ Սանդերսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը կարևորել է «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ»-ի գործունեությունը մեր երկրում և պատրաստակամություն հայտնել քննարկել ընկերության առաջիկա ծրագրերը, հուզող հարցերն ու խնդիրները:
Քիթ Սանդերսն ընդգծել է, որ գիտեն բիզնես համայնքի նկատմամբ կառավարության առանձնահատուկ վերաբերմունքի մասին և ավելացրել, որ «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ»-ը մեծ նշանակություն է տալիս Հայաստանում ծավալող գործունեությանը: Պարոն Սանդերսը տեղեկացրել է, որ պատրաստվում են մեր երկրում իրականացնել նոր ներդրումային ծրագրեր, քանի որ դրա համար կան նշանակալի հնարավորություններ, հատկապես այն պարագայում, որ ի դեմս կառավարության՝ ունեն բիզնեսին աջակցող գործընկեր: «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ»-ի տարածաշրջանային տնօրենի խոսքով՝ իրենց ընկերությունը պատրաստ է նաև իր գործունեությամբ արտաքին ներդրողներին Հայաստանը ներկայացնել որպես բիզնեսի համար ցանկալի հանգրվան և հավելել, որ ընկերության սոցիալական և ուսումնական բնույթի ծրագրերը ևս կրելու են շարունակական բնույթ:
Վարչապետ Կարապետյանը ողջունել է «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ»-ի՝ ՀՀ-ում գործունեությունն ընդլայնելու նախաձեռնությունը և նշել, որ կառավարությունը պատրաստ է օժանդակություն ցուցաբերել դրանց իրականացմանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև բիզնես դաշտի բարելավմանն առնչվող օրենսդրական նախաձեռնություններին և հակամենաշնորհային քաղաքականության հետ կապված հարցերի:

Обсуждены вопросы расширения деятельности компании «Кока-Кола Элленик»
Премьер-министр Карен Карапетян принял делегацию во главе с региональным директором компании «Кока-Кола Элленик» Китом Сандерсом.
Премьер-министр отметил важность деятельности компании «Кока-Кола Элленик» в нашей стране и выразил готовность обсудить предстоящие программы компании, волнующие вопросы и проблемы.
Кит Сандерс подчеркнул, что компании известно об особом отношении Правительства к бизнес-сообществу и добавил, что «Кока-Кола Элленик» придает большое значение деятельности, осуществляемой в Армении. Господин Сандерс проинформировал, что компания готовится к реализации в нашей стране новых инвестиционных программ, поскольку для этого есть значительные возможности, особенно с учетом того, что в лице Правительства у нее есть содействующий бизнесу партнер. По словам регионального директора «Кока-Кола Элленик», компания готова также своей деятельностью представлять Армению внешним инвесторам в качестве благоприятной для ведения бизнеса страны и добавил, что реализуемые компанией программы социального и учебного характера также будут осуществляться на постоянной основе.
Премьер-министр Карапетян приветствовал инициативы компании «Кока-Кола Элленик» по расширению деятельности в РА и отметил, что Правительство готово оказать поддержку в их реализации.
Собеседники коснулись также законодательных инициатив по улучшению поля бизнеса и вопросов, связанных с антимонопольной политикой.