Վիրավոր զինվորի վիճակը գնահատվում է ծանր. հարուցվել է քրեական գործ
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել են քրեական գործեր՝ հակառակորդի կողմից հայկական զինված ուժերի պայմանագրային զինծառայողի սպանության, ժամկետային զինծառայողին սպանելու փորձ կատարելու դեպքերի առթիվ։ Այս մասին տեղեկացնում է քննչական կոմիտեն:
Հիշեցնենք, որ այսօր` ժամը 11:00-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող Գեղամ Հենրիկի Մանուկյանը:
Մեկ ժամ անց՝ ժամը 12:00-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մեկ այլ մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Կորյուն Կամոյի Կիրակոսյանը:
Վերջինս տեղափոխվել է Ստեփանակերտի զինվորական հոսպիտալ, վիճակը գնահատվում է ծանր:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել են քրեական գործեր՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն և սպանության փորձ կատարելու դեպքերի առթիվ։

Состояние раненного солдата оценивается как тяжелое. Возбуждено уголовное дело
В третьем гарнизонном следственном отделе возбуждены уголовные дела по фактам убийства противником контрактного военнослужащего и попытке убийства срочного военнослужащего ВС Армении. Об этом сообщает Следственный комитет РА.
Напомним, что сегодня около 11:00 вследствие выстрела со стороны противника в направлении боевых позиций оборонительного района N-ской воинской части смертельное ранение в голову получил контрактный военнослужащий Гегам Генрикович Манукян.
Спустя час, около 12:00, вследствие выстрела со стороны противника в направлении других боевых позиций оборонительного района N-ской воинской части огнестрельное ранение в голову получил срочный военнослужащий, рядовой Корюн Камоевич Киракосян. Последний доставлен в военный госпиталь в Степанакерте, его состояние оценивается как тяжелое.
Уголовные дела в третьем гарнизонном следственном отделе возбуждены по случаям убийства на почве национальной, расовой или религиозной ненависти, религиозного фанатизма и попытке убийства.