Հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր
Փետրվարի 10-ին և լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանաման ռեժիմը՝ կիրառելով 60 և 82 մմ-ոց ականանետեր և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարը խախտել է շուրջ 75 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 620 կրակոց: Հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր՝ արձակելով 17 արկ: Նշված ժամանակահատվածում հատկապես ակտիվ են գործել ադրբեջանական դիպուկահարները՝ շփման գծի տարբեր ուղղություններում արձակելով 83 կրակոց:
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝  ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

На линии соприкосновения ВС Азербайджана применили минометы
В ночь с 10 на 11 февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск противник продолжал нарушать режим прекращения огня, применив 60-мм и 82-мм минометы и стрелковое оружие различного калибра.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики, в указанный период ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 75 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 620 выстрелов.
На северо-восточном направлении линии соприкосновения противник применил 60-мм и 82-мм минометы, выпустив 17 снарядов. Особую активность проявляли азербайджанские снайперы, которые произвели 83 выстрела в разных направлениях линии соприкосновения.
Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий, продолжая уверенно нести боевое дежурство, сообщает пресс-служба МО НКР.