Սահմանի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը հայտնում է , որ փետրվարի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտել է 64 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 600 կրակոց: Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (3 արկ):
Մամուլի ծառայությամբ հաղորդմամբ՝ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

На восточном направлении границы ВС Азербайджана применили 60-миллиметровый миномет
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск 17-го и в ночь на 18-е февраля противник из стрелкового оружия различного калибра, в том числе снайперских винтовок, нарушил режим прекращения огня 64 раза, произведя в направлении армянских позиций около 600 выстрелов. На восточном направлении линии соприкосновения азербайджанские войска применили также 60-миллиметровый миномет (3 снаряда).
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики, “передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативно-тактической обстановкой и продолжают осуществлять надежную защиту боевых позиций”.