Սահմանի արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում հակառակորդը կիրառել է դիպուկահար հրացաններ՝ արձակելով 39 կրակոց
Փետրվարի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտել է շուրջ 75 անգամ։
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել ավելի քան 900 կրակոց: Արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում հակառակորդը ակտիվորեն կիրառել է դիպուկահար հրացաններ՝ արձակելով 39 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում  և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

На восточном и северо-восточном участках линии соприкосновения противник применил снайперские винтовки
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск 20-го и в ночь на 21-е февраля противник из стрелкового оружия различного калибра, в том числе снайперских винтовок, нарушил режим прекращения огня около 75 раз.
По сообщению пресс-службы Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики в направлении армянских позиций было произведено свыше 900 выстрелов.
На восточном и северо-восточном участках линии соприкосновения ВС Азербайджана активно применяли снайперские винтовки (39 выстрелов).
Подразделения Армии обороны НКР сохраняют полный контроль на передовой и продолжают осуществлять надежную защиту боевых позиций, говорится в сообщении МО НКР.