Մեկնարկել է Էդվարդ Նալբանդյանի պաշտոնական այցը Մոսկվա
Փետրվարի 22-ին Անհայտ զինվորի հուշարձանին՝ Անմար կրակի մոտ ծաղկեպսակի զետեղումով և Հայրենական մեծ պատերազմում զոհվածներին հարգանքի տուրք մատուցելով մեկնարկեց Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի պաշտոնական այցելությունը Ռուսաստան: Այս մասին տեղեկացնում է արտգործնախարարությունը:
Նույն օրը նախատեսված են Հայաստանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարների բանակցությունները և համատեղ մամլո ասուլիսը։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սերգեյ Լավրովը ՌԴ ԱԳՆ ընդունելությունների տանը կբացեն Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսը։
Երեկոյան նախարար Նաբանդյանը հանդիպում կունենա շուրջ չորս տասնյակ երկրների՝ համատեղության կարգով Հայաստանում հավատարմագրված դեսպանների հետ։

On February 22, by laying a wreath at the Eternal Flame of the Tomb of the Unknown Soldier and paying tribute to the victims of the Great Patriotic War, Armenian foreign minister Edward Nalbandian began his official visit to Russia.
On the same day, negotiations and a joint press conference of Minister Nalbandian and his Russian counterpart Sergey Lavrov are scheduled to take place.
Edward Nalbandian and Sergey Lavrov, will then open an exhibition at the Reception House of the Russian Ministry of Foreign Affairs, dedicated to the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and Russia.
In the evening Minister Nalbandian will meet with ambassadors of around four dozen countries accredited in Armenia.